Lazar reactioneaza dupa acuzele aduse in presa!

Stiri Dinamo

Scris de:

Valentin Lazar a fost in centrul unui articol in presa, imediat dupa meciul de la Iasi.

Vali Lazar era acuzat ca a fost in centrul unei petreceri organizate inainte de meciul cu Iasi. Mai mult, se spunea in articol ca a fost consumat alcool si chiar a fost vazuta o domnisoara mergand spre camera unde erau stransi jucatorii.

Lazar a infirmat spusele aparute in Gazeta si pentru Radio Dinamo1948, ne-a spus si el, cat si surse din club, ca a fost vorba de o intalnire intre mai multi jucatori, dupa meci, nu inainte si nici vorba sa fi fost si altcineva prezent. Lazar a contactat un avocat si a oferit un drept la replica celor din GSP dupa acuzele aduse:

„In fapt, arat ca informatiile publicate pe site-ul dumneavoastra sunt neadevarate, nefiind sustinute cu mijloace de proba. Dupa meciul jucat de echipa noastra in compania formatiei CSM Politehnica Iasi din data de 07.03.2020 contand pentru etapa a 2-a a playoutului Ligii 1 de fotbal, in camera de hotel a subsemnatului nu a existat nicio petrecere, astfel cum se precizeaza in articol.

Cu privire la informatia conform careia “a fost vazuta o domnisoara mergand spre zona unde era sectorul petrecaretilor”, aceasta este neadevarata si nu face decat sa imi creeze o stare de tensiune in familie. Sustinerea acestor afirmatii care nu corespund realitatii aduce indubitabil un prejudiciu de imagine, atat mie cat si clubului la care activez. Articolul publicat nu dezvaluie absolut nicio sursa si nu indica dovezi din care sa rezulte veridicitatea faptelor relatate. Autorul nu face decat sa expuna publicului larg informatii, cu intentia vadita de a ma defaima.” este o parte din mesajul trimis de Lazar. Intregul drept la replica poate fi citit AICI! 

Lazar devine milionar: Jucatorul de la Dinamo a castigat saptamana trecuta, la TAS, procesul cu fosta sa echipa, Al-Sailiya, si va incasa suma colosala de 1 milion de euro. Suma de 1 milion de euro reprezinta salarii restante si despagubiri din partea clubului saudit.

loading...

Lasă un răspuns