Laurentiu Corbu a fost cedat la o echipa din Liga I

Stiri DinamoUncategorized

Dusan Uhrin nu se va mai baza pe Laurentiu Corbu in partea a doua a sezonului, dupa ce au fost adusi doi fundasi de banda in pauza competitionala.

„Dinamo Bucuresti si Chindia Targoviste au ajuns la un acord pentru transferul definitiv al fundasului Laurentiu Corbu la clubul dambovitean. Din vara anului 2015 la Dinamo, Laurentiu Corbu a fost imprumutat sezonul trecut, timp de 6 luni, la St. Mirren (Scotia) si a adunat 55 de meciuri pentru Dinamo in toate competitiile, 48 in campionat, 6 in Cupa Romaniei si unul in Cupa Ligii.

A inscris un gol in partida Universitatea Cluj vs Dinamo Bucuresti, din Cupa Romaniei, scor 1-1 dupa 90 de minute, 2-4 dupa loviturile de departajare. Clubul din Stefan cel Mare ii transmite lui Laurentiu Corbu, prin intermediul site-ului oficial, mult succes in cariera!

1 trofeu a castigat Laurentiu Corbu la Dinamo, Cupa Ligii in 2017.

18 meciuri a jucat Laurentiu Corbu pentru Dinamo in acest sezon competitional, 16 in campionat si doua in Cupa Romaniei.

3 este numarul echipelor la care a evoluat Laurentiu Corbu in cariera, Urban Titu, Dinamo Bucuresti si St. Mirren.

26 de ani va implini Laurentiu Corbu peste trei luni luni, pe 10 mai.” se arata in comunicatul clubului