,,La noi principala problemă din momentul de faţă este la nivel de patronat”

Stiri Dinamo

Scris de:

La Dinamo este nevoie de cât mai mulți oameni care să pună umărul la redresarea situației grea prin care trece clubul.

În continuare marea problema o reprezintă Pablo Cortacero și faptul că acționarul în acte al clubului a creat un dezastru din care cu greu ne revenim.

După cum v-am anunțat deja, Dinamo a încercat să aducă o serie de foști mari jucători pentru a ocupa postul de președinte al clubului, dar toți au refuzat, este vorba despre Ionuț Lupescu, Ioan Andone și Marius Niculae. Un alt nume vehiculat este cel al lui Ionel Dănciulescu, despre care Mario Nicolae a spus că ar avea loc la Dinamo oricând.

“Din discuţiile pe care le-am avut cu Duşan Uhrin nu mi-a dat de înţeles că ar mai avea nevoie de cineva pe partea aceasta tehnică. La noi principala problemă din momentul de faţă este la nivel de patronat. Ceea ce îşi doreşte şi staff-ul, dar şi jucătorii, este un patron care să asigure liniştea financiară şi să nu mai existe acest stres care datează deja de foarte mult timp.

În rest, vreau să spun că poarta lui Dinamo rămâne deschisă pentru oricine şi mai ales pentru un Ionel Dănciulescu, care a însemnat şi înseamnă enorm pentru clubul nostru!”, a spus Mario Nicolae, pentru Realitatea Sportivă.

Ionel Dănciulescu a spus însă recent că nu ia în considerare o revenire la Dinamo în momentul de față:

„În momentul acesta nu m-aș vedea în nicio calitate, probabil în viitorul apropiat, niciodată să nu spui niciodată. Nu este momentul oportun ca eu să revin, sunt oameni care ar trebui să gestioneze foarte bine situația de la Dinamo.

Cred că Dinamo are nevoie de liniște, de unitate, nu cred că este momentul ca eu să mă reîntorc. Degeaba avem o stabilitate la nivel de bancă tehnică dacă Dinamo suferă la nivel administrativ”, a spus Dănciulescu, la Fotbal Club.

Din puținul nostru

loading...

Lasă un răspuns