La mulți ani, vouă!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo este un club clădit prin performanță.

Am cresut cu performanțe, am fost obișnuiți ne batem mereu la primele locuri, am știut ne bucurăm atunci când sportivii noștri reușeau cucerească titluri naționale, medalii olimpice și mondiale.

Am știut ne ducem cu demnitate înfrângerile, am fost și suntem lângă club în momentele grele. Ultimii ani au fost, cel puțin pentru clubul de fotbal, ani în care ne-am luptat pentru supraviețuire.

Mandria este aceeasi.

Dacă în trecut ne mândream cu performantele, astăzi sunt foarte mândru de modul în care suporteri au reușit lupte pentru a salva ceea ce iubesc. Oamnenii aceia pe care nimeni nu îi baga în seamă, considerați mereu spectatorii care trebuie aplaude, au realizat că, clubul LOR este în pericol dispară în neant din cauza unor personaje cu apucături penale. Nu au avut varianta de a ceda, au luptat zilnic pentru Dinamo existe și mâine, a fost o luptă continuă pentru un Dinamo în viață, cu gândul la acel MARE DINAMO care ne-a adus împreună.

Astăzi este despre voi, spectatorii deveniți salvatori, despre care nu vorbește nimeni, oamenii aceia care pot concepe își piardă locul de muncă, își piardă banii, dar nu pot accepta nici o clipă dispară Dinamo.

Cei din jurul nostru nu ne înțeleg, nu pot pricepe cum ne luptăm în continuare pentru un club care a trecut prin asemenea momente. Nici nu ne vor înțelege vreodată, nu au cum. Dinamovist te naști, e ceva în ADN-ul tău care te face nu renunți niciodată.

La mulți ani, DINAMOVIȘTILOR!

La mulți ani. DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns