AcasăCS DinamoLa mulți ani, DINAMO!

La mulți ani, DINAMO!

75 de ani de glorie, 75 de ani de performanță, 75 de ani de DINAMO!

75 de ani de glorie, 75 de ani de performanță, 75 de ani de DINAMO!

Clubul nostru drag și iubit a ajuns la frumoasa vârstă de 75 de ani. Pe data de 14 mai 1948 lua naștere ceea ce pentru noi înseamnă atât de mult, în fiecare zi, în fiecare ora, a luat naștere DINAMO.

An de an dinamoviștii din toată lumea onorează numele clubului care a scris pagini de istorie cum nu a făcut-o niciun alt club din România. Dinamo a însemnat în ultimii ani și spirit de sacrificiu, nu doar din partea sportivilor, dar și din partea fanilor, care prin sacrificiile lor au asigurat continuitate și au permis ca această sărbătoare să fie cu echipa de fotbal intactă, același Dinamo pe care îl iubim de când am luat contact cu drogul alb-roșu.

Performanța a făcut și face parte din ADN-ul nostru, suntem convinși că vom fi din nou acolo sus și Dinamo va fi în elită la toate secțiile sportive!

La mulți ani, clubul nostru drag!

La mulți ani, câinilor!

HAI DINAMO!

Pe data de 16 mai, de la ora 19:00, va fi un eveniment special dedicat zilei clubului, eveniment organizat de Clubul Sportiv Dinamo, la Ateneul Român, unde sperăm să primim informații importante despre viitorul clubului!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare