AcasăStiri Dinamo„La meciul cu ei va fi altceva!”

„La meciul cu ei va fi altceva!”

Flavius Boroncoi a tras concluziile după eșecul umilitor cu Rapid, scor 0-8, de pe noul stadion din Giulești, dar e deja cu gândul la duelul cu Dinamo București.

Pentru Gaz Metan Mediaș urmează meciul cu Dinamo București, vineri, 22 aprilie, ora 20.00, în etapa a 6-a din play-out-ul Ligii 1.

Chiar dacă Gaz Metan se află pe ultimul loc în clasamentul play-out-ului cu minus 25 de puncte și la formația condusă de Flavius Boroncoi evoluează foarte mulți tineri jucători, antrenorul grupării din Mediaș a transmis un mesaj increzător:

„Știam că sunt o echipă bună, că se bate pentru primul loc în play-out. Dar am știut și potențialul jucătorilor mei, pentru că nu pot să ducă ritmul din Liga 1. Noi încet, încet suntem în decădere, dar vă promit că la meciul cu Dinamo va fi altceva.

Eu le-am spus jucătorilor că pe mine nu mă interesează scorul. Și că era 0-3, pentru mine tot înfrângere era. Capul sus, e istorie acum, meciul s-a terminat. Vineri avem meciul cu Dinamo și trebuie să schimbăm atitudinea. Sunt tineri, sunt copii și îi înțeleg.

(n.r. dacă jucătorii de la Gaz Metan joacă gratis) Da, da. Ce să zic, nu pot să zic prea multe. Eu sunt antrenor și îmi fac datoria. Pentru ei vin și eu, să fiu alături de ei. Mai mult ca sigur îmi voi vedea și eu de drum. Chiar dacă sunt din Mediaș, nu mai pot să rămân.

(n.r. unde o vede pe Gaz Metan) Nicăieri. Echipa se va desființa, din păcate”, a spus Flavius Boroncoi, după meciul pierdut de Gaz Metan cu Rapid, scor 0-8.

,,Mureșan e dispărut!”

Dinamo a pierdut partida de la Mioveni cu scorul de 2-0, un meci foarte prost al echipei, care este din nou într-o pasă proastă.

Înfrângerea de la Mioveni nu a fost urmată de vreo reacție din partea conducerii dinamoviste, Iuliu Mureșan nu a oferit nicio reacție după meci, așa cum s-a întâmplat în general după fiecare înfrângere a echipei noastre:

Dinu Gheorghe susține că jucătorii lui Dusan Uhrin jr nu sunt apărați de un conducător adevărat și crede că Iuliu Mureșan ar trebui cu adevărat să se implice la Dinamo.

„La Dinamo apar jucătorii și antrenorul. Pe mine mă surprinde ceva: Mureșan e dispărut! El apare foarte rar. Mă surprinde asta. Încearcă să-ți protejezi echipa, ieși la fiecare joc cu explicații. Zăvăleanu văd că se ocupă și de partea sportivă. Nu e prea priceput, dacă echipa se chinuie. Lăsați-l pe Mureșan să se ocupe. A învățat multe, a câștigat niște titluri cu CFR Cluj. Nu se poate așa”, a spus Dinu Gheorghe, la ProSport Live.

În următoarea etapă din play-out-ul Ligii 1, Dinamo va juca la Mediaș, cu Gaz Metan.

PROGRAMUL RUNDEI A-VII-A DIN LIGA I

Vineri, 29 aprilie

Ora 17.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Gaz Metan Mediaș

Ora 20.30 Chindia Târgoviște – FC Rapid 1923

Sâmbătă, 30 aprilie

Ora 12.30 Dinamo – Academica Clinceni

Ora 20.00 Universitatea Craiova – FC Voluntari

Duminică, 1 mai

Ora 19.00 FC U Craiova 1948 – UTA Arad

Ora 21.30 CFR 1907 Cluj  – Farul Constanța

Luni, 2 mai

Ora 17.30 CS Mioveni – FC Botoșani

Ora 20.30 FCSB – FC Argeș

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare