Kamel Alouini se desparte de Dinamo

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a disputat ieri primul meci oficial din 2022, însă astăzi am primit o veste mai puțin plăcută.

Dinamo se desparte pentru a doua parte a sezonului de coordonatorul de joc, Kamel Alouini, care va continua în Franța în a doua parte a sezonului, după cum a anunțat pagina oficială de facebook a clubului:

,,Coordonatorul de joc Kamel Alouini nu va mai continua alături de Dinamo în acest sezon competițional. El se află deja în Franța, unde a început pregătirile alături de noua sa echipă, Dunkerque. Știm că o parte din sufletul lui va rămâne întotdeauna aici, la Dinamo, iar noi îl vom primi ca pe unul de-al nostru ori de câte ori ne va vizita.
Mulțumim, Kamel și îți urăm succes la noua ta echipă!”, a fost mesajul CS Dinamo.

Pentru Dinamo urmează o lună februarie de foc, în week-end ar fi trebuit să jucăm cu Alexandria, dar echipa teleormăneană are mari probleme cu îmbolnăvirile COVID, astfel că partida a fost anulată și Dinamo va câstiga cu 10-0 la masa verde. Dar Dinamo are meciuri de foc în Champions League, cu Porto, Barcelona, PSG și Kielce, dueluri extrem de importante pentru echipa noastră în cea mai importantă competiție intercluburi.

Victorie in primul meci al anului!

CSM Vaslui – DINAMO 25-30!
La primul meci, Ante Kuduz a marcat 5 goluri, la fel ca Vali Ghionea și Shebib Mamdouh. Humet 3, Bizău 3, Gurbindo 3, Negru 2, Racoțea 2, Khairi 1, Sorhaindo 1 au fost ceilalți marcatori ai noștri.

loading...

Lasă un răspuns