AcasăStiri DinamoKaj Leo i Bartalsstovu......surpriza lui Rednic?

Kaj Leo i Bartalsstovu……surpriza lui Rednic?

Kaj Leo i Bartalsstovu a debut ieri oficial în victoria celor de la Dinamo, 1-0, cu cei de la FC Botoșani. Feroezul a intrat pe teren în minutul 56 în locul lui Valentin Costache.

Jucatorul din Insulele Feroe a fost transferat in aceasta iarna de catre clubul nostru, el fiind un jucator polivalent si putand acoperi atat posturile de mijlocas ofensiv dreapta/ stanga, dar poate evolua si ca atacant. Ramane ca timpul sa ne demonstreze daca jucatorul se poate adapta la fotbalul romanesc!

„Mă bucur și pentru Leo al meu. Vă spun eu că nu e pescar! E un jucător cu mari calități. A venit acum o săptămână și a făcut și el o contractură.A stat 3 zile, nu s-a antrenat deloc, dar este un jucător foarte bun, de calitate. Are o educație foarte bună, o formă bună și calitate la antrenamente.Am văzut tot felul de comentarii despre el… Vă spun eu că el e fotbalist foarte bun, nu e pescar! Ăsta e chiar piesă. Și-a arătat și în acest meci și o să mai vedeți pe viitor. A venit acum o săptămână și a jucat foarte bune. Mai sunt unele lucruri de pus la punct, dar sunt fericit că am reușit să câștigăm”, a declarat Mircea Rednic pentru Dolce Sport. 

 

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare