Jucatorii vor sa se revanseze in meciul cu Fcsb

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo nu a reusit sa obtina victoria cu UTA Arad, in ultimul meci al rundei cu numarul 5.

Sansa nu a fost de partea noastra, dar nici evolutia baietilor nu a fost una grozava, mai ales in repriza a doua, cand Dinamo a parut ca a pedalat in gol. Ricardo Grigore, titularizat de Cosmin Contra in centrul defensivei langa Ante Puljic, spune ca Dinamo va incerca sa razbune ocaziile irosite ieri seara, in urmatorul meci, unul extrem de important pentru echipa noastra, cel cu Fcsb, de sambata seara, de pe Arena Nationala:

”Norocul nu a fost cu noi, din prima repriza am incercat sa punem presiune. Am avut ocazii foarte mari in prima repriza si in aceasta seara nu a intrat mingea in poarta. Trebuie sa luam ce a fost mai bun din acest meci si sa mergem cu incredere catre meciul cu Fcsb, pentru ca vom avea un meci foarte dificil si sper din tot sufletul sa il castigam.

Cred ca am tratat unele faze cu mai putina concentrare decat trebuiau tratate, pentru ca am avut niste ocazii foarte clare de a marca. Sper din tot sufletul ca in weekend sa ne intre din cate ocazii am avut in aceasta seara macar una.”, a declarat Ricardo Grigore.

Intrebat ce se intampla cu plata salariilor la Dinamo, Ricardo Grigore a lamurit situatia: ”Nu ati vazut ce a declarat si mister? Salariile se vor plati pana la ora jocului. Daca credeti ca m-am uitat pe telefon pana la ora meciului…nu m-am uitat. Sper ca maine, poimaine sa avem salariile in cont.”

loading...

Lasă un răspuns