AcasăEditorialJucator de urmarit: Dennis Man

Jucator de urmarit: Dennis Man

Dinamo este in cautare de fotbalisti consacrati pentru sezonul urmator, care sa fie capabili sa faca diferenta in partidele importante, cel putin la nivel declarativ. Insa viitorul este la fel de important si Romania inca propune jucatori tineri buni, de perspectiva. Unul din acesti jucatori a evoluat ieri in play-offul pentru accederea la baraj: Dennis Man

Atacantul aradenilor are 17 ani, insa a reusit sa se impuna in echipa antrenata de Rolland Nagy chiar la aceasta varsta frageda. A marcat 10 goluri in acest sezon, incluzand aici si golul de ieri marcat impotriva Dunarii. A contribuit si la succesul aradenilor U19, in Cupa Romaniei, acolo unde UTA a castigat in fata rivalei Poli Timisoara, cu scorul de 3-2 si Dennis Man a fost ales cel mai tehnic jucator al finalei.

In toamna, Rednic a urmarit la lucru mai multi jucatori din liga secunda, astfel Vlad Olteanu a fost adus la Dinamo. Din cate stiu, Dennis Man era pe lista lui, cred ca este urmarit in continuare de catre clubul nostru. In ultimii ani, Dinamo a avut probleme in ceea ce priveste atacantii romani. Cred ca merita urmarit acest jucator, nu pentru a face pasul acum spre prima echipa, dar pentru viitor. Stiu ca la nivel de juniori si echipa secunda, Dinamo nu a gasit un varf veritabil, care sa impresioneze. Ramane de vazut ce planuri au cei din conducerea clubului si ce isi doreste Andone.

Meci dramatic la Arad!

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare