Jucător important lăsat de Rednic în afara lotului

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregătește de meciul cu Craiova de vineri seară, de pe stadionul Dinamo.

Un duel decisiv pentru formația noastră, în condițiile în care suntem pe locul 15 și oltenii sunt chiar deasupra noastră, dar la 6 puncte distanță, astfel este un duel de totul sau nimic pentru noi, în care suntem condamnați să câștigăm.

Dinamo a pierdut la Voluntari în runda trecută și Rednic l-a trimis în teren din primul minut pe Steliano Filip, revenit recent după o accidentare. Acesta nu a fost folosit pe linia de fund, ca fundaș stânga, dar a fost încercat ca mijlocaș central lângă Alexandru Răuță.

Acesta nu a dat randamentul așteptat și conform Prosport, Filip a fost lăsat de către Rednic în afara lotului pentru meciul cu Craiova. Informația a fost confirmată și de sursele RD1948. Nu știm dacă Rednic va juca în continuare cu Nikolaos Kainourgios în banda stângă, ori îi va oferi o nouă șansă lui Andrei Radu.

Țînând cont de prestația submediocră din meciul cu Voluntari, este de așteptat să vedem mai multe schimbări în primul 11, indiferent cine va juca și cine va fi lăsat pe bancă sau în afara lotului, avem mare nevoie de cele trei puncte puse in joc.

,,Nu avem ce să facem, mă bucur că mai revin 2-3 jucători, e o perioadă în care trebuie să văd toți jucătorii, le-am dat șanse tuturor, nu îmi poate reproșa cineva că nu au avut șansă. Să își facă autocritica, să fie mai realiști, nu să caute scuze, oboseală, adversarul. Eu am fost corect cu ei și toți au șanse să joace. Până în iarnă trebuie să facem puncte.

Meciul cu Craiova, jucăm și acasă, eu cred că trebuie să avem o altă reacție față de ultimele meciuri de acasă”, spunea Rednic la finalul partidei.

Conferința de presă susținută de Mircea Rednic, în direct la RD1948! Când va avea loc

Înfrângerea de la Voluntari a fost încă un rezultat dezamăgitor pentru formația noastră, dar nu avem timp să ne plângem de milă, pentru că urmează câteva dueluri de totul sau nimic în campionat, care ne pot oferi șanse să ducem mai departe lupta pentru salvarea de la retrogradare.

Un prim astfel de duel este vineri seară, pe stadionul Dinamo, împotriva nou-promovatei FCU Craiova, care ocupă momentan locul 14, la 6 puncte în fața noastră. În cazul unui succes, ne-am apropia la 3 puncte de locul de baraj și am răsufla puțin ușurați, în vreme ce o înfrângere ar fi de-a dreptul catastrofală pentru echipa noastră, care s-ar trezi la cel puțin 7 puncte ultimul loc de baraj, poate și mai mult în funcție de rezultatele înregistrate în cadrul rundei cu numărul 17.

Duelul va fi prefațat în cadrul unei conferințe de presă susținută de antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic. Întâlnirea cu reprezentanții media va avea loc, joi, ora 12:30, la sala de conferințe a stadionului Dinamo. Cu siguranță, antrenorul lui Dinamo va oferi ultimele detalii și informații legate de echipă, de jucătorii recuperați după accidentări și care este starea de spirit înainte de un meci incredibil de important pentru formația noastră.

După cum v-ați obișnuit deja, conferința de presă susținută de Mircea Rednic poate fi urmărită în direct pe canalul de Youtube, vom intra în direct cu aproximativ un sfert de oră înainte de ora anunțată pentru startul conferinței, așadar vă așteptăm alături de noi în număr cât mai mare!

loading...

Lasă un răspuns