Jorge Pombo aproape de Dinamo

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo este aproape de o noua achitie de marca, un jucator care poate fi acel “numar 10” care ne-a lipsit in ultimii ani.

ProSport a aflat ca Dinamo Bucuresti negociaza pentru transferul unui fotbalist de top din La Liga. Investitorii spanioli de la formatia din Liga 1 au pus ochii pe Jorge Pombo, un mijlocas ofensiv in varsta de 26 de ani originar din Zaragoza, Spania.

Initial am fost sceptici asupra informatiilor oferite de Prosport, dar sursele Radio Dinamo1948 ne-au confirmat ca jucatorul si-a dat acordul pentru a veni la Dinamo. 

Jorge Pombo a fost cumparat in aceasta vara cu 1,2 milioane de euro de Cadiz de la Zaragoza. Este vorba despre o clauza obligatorie activata de promovarea in La Liga a celor de la Cadiz. Acum, clubul din prima liga din Spania doreste aducerea unor fotbalisti mai valorosi, cu experienta la nivelul primei ligi spaniole, astfel ca Pombo nu mai are loc in lot si varianta Dinamo ar insemna o solutie ideala, a mai tistrat Prospor astazi.

In mod clar Dinamo are nevoie de un mijlocas ofensiv, este postul pe care echipa noastra a suferit teribil de la plecarea lui Antun Palic.

 

 

Pana acum, Dinamo nu a fost programata deloc sa joace in week-end, doar vineri si luni am evoluat. Nici in runda cu numarul 5 nu vom evolua in week-end, conform programarii anuntate de LPF:

Vineri, 25 septembrie

Ora 18.00 FC Voluntari – Sepsi OSK

Ora 21.00 FC Arges – Universitatea Craiova

Sambata, 26 septembrie

Ora 14.45 Academica Clinceni – Gaz Metan Medias

Ora 21.30 FC Viitorul – AFC Astra

Duminica, 27 septembrie

Ora 18.45 CFR Cluj – AFC Chindia

Ora 21.30 Politehnica Iasi – FCSB

Luni, 28 septembrie

Ora 18.00 AFC Hermannstadt – AFC Botosani

Ora 21.00 FC Dinamo – UTA Arad

Singurul avantaj este legat de faptul ca momentan suporterii nu pot fi langa echipa, sper ca odata cu revenirea fanilor pe stadioane, sa existe o altfel de programare a partidelor. Dar in 5 runde, Dinamo a fost programata sa joace de 4 ori lunea…

loading...

Lasă un răspuns