Iz de bani?

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Cravata roșie, sacoul alb și părul viu colorat.

Într-un articol de Fashion sau vreo imagine de catwalk milanez la miezul nopții, probabil detaliile, ar fi făcut diferența. În rândurile următoare nu e vorba despre vreo analiză a ceea ce n-a făcut, deși cred că putea să o facă.

Clubul de fotbal Dinamo București, a dat întotdeauna sarea și piperul în peisajul fotbalistic românesc. În epoca de glorie a grupului de acționari, ăl mai mândru, mai tare în vorbe și în port, se distingea de departe. Cristi Borcea a fost, este și va rămâne, probabil, cel mai pătimaș conducător dinamovist ce a trecut vreodată pe la acest club. Mulți îl priveau și îl vor privi cu ură pe cel care își asuma fiecare acțiune pe care o făcea. Drept dovadă, cele întâmplate în ultimii 10 ani.

Fostul acționar al echipei noastre, pare în schimb că după perioada în care s-a redescoperit în “singurătate”, e din ce în ce mai la curent și mai aproape cu ce se întâmplă în curtea lui Dinamo.

De obicei, lucrurile evoluează. De la o perioadă când cineva putea să se ia de gât cu oricine pe la TV în numele lui Dinamo, la o perioadă în care nici măcar declarațiile jucătorilor nu mai contau, să te întorci la o epoca demult apusă pare o involuție. Însă, la Dinamo asta ar fi o evoluție. Nu știu dacă plăcută. Dar sigur mi-aș dori să aud sau să citesc “Dinamo ia tot!” , să văd un OM din acea conducere care suferă și arată aceleași sentimente la fel că și mine suporter de rând.

Proiectul noului stadion, asigurările date de un om cu credibilitate în acest moment în club, pare că îl mișcă pe Cristi Borcea și nu doar pe el. Sunt sigur, că mulți își freacă mâinile.
Venirea lui Mircea Rednic, de asemenea, este o cărămida bine poziționată în toată această construcție. Și mă bucur că Dinamo încă mai are pe lângă ea oameni ce o iubesc. Mă bucur că Dinamo are antrenor!

Investitor pe când, Cristi?

Să auzim de bine!
Să auzim de Doar Dinamo București!

loading...

Lasă un răspuns