Ivanov și-a găsit echipă

Stiri Dinamo

Scris de:

Antoni Ivanov, jucătorul bulgar intrat în depresie odată cu retrogradarea lui Dinamo, și-a găsit echipă.

Bulgarul nu a dorit să continue la Dinamo în liga secundă și echipa noastră i-a reziliat contractul, mai ales că avea un salariu mult peste media ligii secunde, chiar dacă echipa va trebui să achite o sumă de 50 000 de euro către Craiova.

Mijlocașul bulgar Antoni Ivanov (26 de ani), liber de contract după despărțirea de Dinamo, a semnat cu FC Botoșani.

Doi jucători care au făcut parte din lotul cu care Dinamo a căzut în Liga 2 au fost prezentați astăzi la cluburi din Liga 1. Dacă portarul Mihai Eșanu a semnat cu Chindia Târgoviște, mijlocașul bulgar Antoni Ivanov a ajuns la FC Botoșani.

Ivanov a semnat un contract valabil 2 ani și va purta numărul 4 la echipa pregătită de Mihai Teja. La Dinamo, cu care a semnat în ianuarie 2022 după o aventură la CSU Craiova, Ivanov a adunat 12 apariții, un gol și o pasă decisivă.

loading...

Lasă un răspuns