Iuliu Mureșan, dezamăgit după o nouă înfrângere la scor a lui Dinamo: ,,Situația nu e bună deloc”

Stiri Dinamo

CFR Cluj a învins-o categoric pe Dinamo, scor 3-0, în runda 15 din Liga 1.

La finalul partidei, Iuliu Mureșan, administratorul special al alb-roșilor, nu-și poate explica evoluția foarte slabă a fotbaliștilor lui Mircea Rednic.

Mureșan s-a arătat dezamăgit de jocul prestat de Dinamo și consideră că locul din clasament este unul pe măsura evoluțiilor din teren.

„Situația nu e bună deloc. Se vede la TV. Părerea mea e că nu stăm bine deloc, e a nu știu câta oară când în minutul 20 e 2-0 pentru adversari. Suntem într-un blocaj mental clar, au venit mulți jucători noi, dar nu și-au pus încă amprenta pe jocul echipei. Sperăm să profităm de această pauză competițională.

Din păcate deocamdată suntem o echipă care ne merităm locul din clasament, încă jucăm sub nivelul individual al jucătorilor și nu înțeleg de ce”, a declarat Iuliu Mureșan.

„Dinamo a stat foarte rău defenisv. Mă uit la Pinto… De ce să joci cu el? Poți evolua cu Ricci Grigore, e al tău, e tânăr, e de picior stâng. Pinto nu știu cât de mult poate crește el și să-ți asigure calitatea defensivă de care Dinamo are nevoie.

Nu are ce să-ți spună antrenorul la astfel de faze, când îți scoți din ofsaid adversarul. Au luat goluri ușor. Jucătorii par resemnați, nu vor să mai tragă, gândesc de parcă ar fi deja retrogradați. E foarte greu să ai rezultate pozitive în perioada următoare, e o stare care se resimte în toată echipa”, a declarat si Liviu Ganea, fost jucător la Dinamo si CFR.