Stiri Dinamo

Se pare „exilarea” lui Deian Sorescu în afara lotului a ținut doar o zi, Iuliu Mureșan a mediat relația intre antrenor și jucător și a oferit delatii pentru Fanatik.ro

„Acum a plecat Deian de la mine de la birou. Apele s-au liniștit am discutat și cu el și cu Mircea Rednic, care a fost de acord ca Deian să se întoarcă la antrenamente. A fost și de dimineață la antrenamente, ceea ce e foarte bine pentru că problema trebuia rezolvată rapid.

De fapt problemele sunt făcute ca să fie rezolvate, iar eu ca președinte trebuie să găsesc soluții de fiecare dată”, a spus Iuliu Mureșan în exclusivitate pentru FANATIK.

,,Cu toate că am reușit să revenim de la 2-0, am făcut 2-1, puteam face egal până la pauză, a avut ocazie MIrko ocazie mare. Am început repriza a doua bine, păcat că nu avem constanța în joc, facem multe greșeli. Sepsi doar de conjunctură sunt aici, luați individual, au jucători foarte buni, diferența a făcut-o banca de rezerve. Când au făcut schimbări, au adus un plus de prospețime, de calitate, la noi nu este cazul.

Am avut 6 jucători U21 pe bancă, ei jucau anul trecut în divizia C. La 2-1 am avut situații, am adus mingea bine pe benzi. Am luat gol din faze fixe, am pregătit bine la antrenamente, la meci a fost lipsa de responosabilitate, de poziționare. Pe jocul tău bun ai luat golul 3, al patrulea au reușit pe contraatac.

S-a făcut prea repede 2-0, pe lucruri pe care le-am discutat, nu e permis să lași așa liber, să nu blochezi adversarul, spuneți de apărare, nu am soluții ca fundaș dreapta, Deian nu e foarte pozitiv în perioada asta, trebuie să avem o discuție serioasă, bărbătească cum spune el, să vedem ce are de gând. În zonă centrală, Pinto îl forțez meci de meci, fizic a căzut, Espinosa e la fel. Îi rog pe suporteri să aibă răbdare, nu am preluat o echipă, Matei a făcut o partida bună, dar ceilalți mai au nevoie de timp”, a spus Rednic la conferința de presă. la finalul meciului de la Medias.