AcasăStiri DinamoIonel Danciulescu: "Zilele urmatoare o sa auziti si de niste transferuri"

Ionel Danciulescu: „Zilele urmatoare o sa auziti si de niste transferuri”

Directorul sportiv al lui Dinamo, Ionel Danciulescu,  a anunțat că în zilele următoare echipa noastra va oficializa mai multe transferuri.

„Avem și noi o listă foarte mare de jucători pe care îi urmărim. Sunt jucători interesanți și mulți dintre ei își doresc să vină la Dinamo și probabil în zilele următoare o să auziți și de niște transferuri. Așteptăm niște răspunsuri și de la Eric și din partea celor de la Genk referitor la Elhamed și la Pujlic. Răduț este o variantă dar din ce știu eu are oferte din străinătate. Știu că avea și de la Partizan o ofertă, dar nu știu mai multe detalii. Este un jucător intereasant, unul dintre jucătorii buni ai campionatului. Încercăm să-l aducem și vom face tot ce putem pentru a-l avea, dar primordial pentru el este un transfer în străinătate” a declarat Dănciulescu într-o intervenție telefonică la Digi Sport Matinal.

Andone a anunțat că are nevoie de 7 jucători cu experiență: doi portari și cinci jucători de câmp. În presă au apărut informații că Dinamo și-ar dori un fundaș din Portugalia, însă conducerea câinilor va lua o decizie abia după ce vor clarifica situația lui Pujlici.

„E foarte important ca jucătorii care vin să se adapteze repede și să joace. Nu vom aduce jucători doar de dragul de a face transferuri. Vom aduce fotbaliști care se vor impune în primul 11. Pujlici a avut un sezon foarte bun și în funcție de răspunsul pe care îl vom primi în legătură cu disponibilitatea lui și a clubului din Belgia, vom vedea ce vom face. Dar dacă răspunsul va fi favorabil, probabil nu ne vom mai uita la alți fundași centrali” a adăugat fostul atacant.

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare