AcasăStiri DinamoInterziși în week-end

Interziși în week-end

Pentru Dinamo urmează meciuri importante în campionat, care trebuie să ne aducă cât mai multe puncte, astfel încât să ne ținem departe de zona minată a clasamentului.

După meciul cu Kosovo de marți seară de pe Arena Națională, ne gândim doar la meciurile echipei noastre și în mai puțin de o săptămână ne revedem pe cel mai mare stadion al țării pentru disputa cu FCU Craiova, echipa patronată de Adrian Mititelu. Meciul a fost programat vineri seară, de la 21:30. Biletele au fost puse în vânzare, momentan ritmul nu este unul extraordinar, dar sperăm ca pe măsură ce ne apropiem de ora de start a partidei, să fie tot mai multe bilete achiziționate.

Dinamo a aflat când evoluează și în următoarele meciuri, veștile nu sunt grozave, mai ales pentru cei din provincie. Dinamo este ”abonată” la ziua de vineri seară. Partida cu Farul Constanța, din etapa a 10-a, tot de pe teren propriu, cel mai probabil, tot pe Arena Națională, a fost programat vineri, 22 septembrie, de la ora 21:00.

Apoi Dinamo o întâlnește pe Oțelul Galați în deplasare, tot vineri, 29 septembrie, tot ora 21:00. Între partidele cu Farul și Oțelul este programat și primul meci din faza grupelor în Cupa României.

Meciul cu CFR Cluj din etapa a 12-a de pe teren propriu a fost programat pe 10 octombrie (marți seară), însă ora nu a fost anunțată încă.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare