AcasăCS DinamoInterviu Muhamed Zulfić:"Avem nevoie de sprijiinul suporterilor"

Interviu Muhamed Zulfić:”Avem nevoie de sprijiinul suporterilor”

Duminica, de la 13:30, echipa de handbal are un meci decisiv in Cupa EHF, ce ar putea duce echipa noastra in faza urmatoare a competitiei. Inainte de duelul din sala Polivalenta, am discutat cu Muhamed Zulfic, jucatorul bosniac transferat in acest sezon de la Bosnia Sarajevo. Extrema dreapta, acesta a impresionat in cateva randuri si treptat a devenit un jucator de baza in trupa lui Eliodor Voica. In ultimul meci contra timisorenilor de la Poli, a reusit sa marcheze 7 goluri, fiind unul dintre cei mai buni jucatori.

Radio Dinamo1948: Meci greu impotriva Timisoarei, 32-28  si ramanem pe primul loc. Cum a fost meciul?

Muhamed Zulfic: A fost un meci foarte greu, asa cum ma asteptam, dar sunt foarte fericit ca am castigat. Am pierdut doua meciuri si aveam nevoie de un succes. Am jucat cu totii foarte bine, in fiecare moment al jocului ne-am sustinut si in final am obtinut victoria.

Radio Dinamo1948: Am pierdut meciurile cu CSM si Steaua, se resimte oboseala?

Muhamed Zulfic: In meciurile anterioare, poate am resimtit si oboseala, dar totodata nu putem castiga toate meciurile, Dinamo poate sa piarda uneori, nu s-a nascut inca echipa perfecta.

Radio Dinamo1948: Locul 1 si probabil va ganditi la posibilitatea de a deveni campioni.

Muhamed Zulfic: Avem o echipa ce are suficienta calitate pentru a putea castiga campionatul. Vom lupta pana la final, dar vom lua fiecare meci in parte, sa vedem ce se va intampla in play-off.

Radio Dinamo1948: Duminica, la Bucuresti vine Granollers. In tur am castigat in Spania, de-o maniera fantastica. Cum vezi sansele noastre in acest meci?

Muhamed Zulfic: Cred ca meciul de la Granollers a fost cel mai greu , dar si cel mai important succes de pana acum. Am castigat acolo, dar meciul va fi foarte dificil, spaniolii au o echipa foarte buna. Nu ne este teama de ei, dar ii respectam ca si echipa.

Radio Dinamo1948: Ce este mai important pentru tine, titlul sau calificarea mai departe in Cupa EHF?

Muhamed Zulfic: Pentru mine, dar si pentru echipa, cel mai important ramane titlul de campioana, suntem concentrati pe acest obiectiv, dar totodata daca avem o sansa de a merge mai departe, vom incerca cu toata puterea sa profitam de ea.

Radio Dinamo1948: A fost greu sa vezi atatea scaune goale in sala Dinamo, un sentiment nu tocmai placut.

Muhamed Zulfic: Asa cum ai spus si tu, sentiment ciudat sa vezi scaune goale cand joci acasa. Este foarte greu, deoarece fanii sunt al-8-lea jucator. Sper sa se rezolve cat mai repede, sa avem parte de sprijinul lor, asa cum merita echipa

Radio Dinamo1948: Un mesaj pentru suporteri la final.

Muhamed Zulfic: La final, fac un apel catre fani, sa vina duminica la meci, sa ne ajute sa trecem mai departe, avem nevoie de sprijinul lor.

loading...
Articole similare

Punct de presiune!

Moment definitoriu

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare