Inițiativă importantă anunțată de Eduard Galan

Stiri Dinamo

Scris de:

În această perioadă agitată, lucrurile pozitive pot să treacă în plan secund.

În haosul care domnește la Dinamo, veștile bune sau importante pentru suflarea dinamovistă pot fi îngropate sub un morman de vești proaste sau acțiuni negative. În direct la Playsport, în cadrul emisiunii ,,Dinamo 7/9”, președintele DDB, Eduard Galan, a vorbit despre o inițiativă despre care a menționat în trecut și în emisiunile Radio Dinamo1948, cea prin care membrii DDB să devină membrii în cadrul APCH:

„Vreau să anunț că vom publica statutul modificat inclusiv cu adeziunile membrilor activi DDB, care vor fi membri titulari în asociația noastră. O anunțăm, pentru că e în plan, lucrăm la ea. Dar au fost mai multe probleme care ne-au împiedicat să ne ocupăm de ceea ce trebuia să ne ocupăm.

Anunț în exclusivitate că vom prezenta foarte, foarte repede statutul modificat și adeziunile fanilor. Aproape 5.800 de membri avem. Diferența o fac membrii care și-au plătit măcar o dată cardul, rată, au fost înscriși, dar nu mai sunt”, a mai spus Eduard Galan la Playsport.

În intervenția de la Playsport, Eduard Galan și-a asumat faptul că nu s-a ajuns la o înțelegere cu Regata, care ar urma să fie sponsor secundar, dar președintele DDB nu renuntă:

„Da, am vorbit, credem că avem niște discuții extrem de prietenoase. Cu patronul. Atât la Brașov, vreo patru ore, cât și telefon, vreo patru ore. Recunosc că e vina mea. Nu am reușit să vând către Regata spațiul sponsorului secundar de pe tricou. Nu am reușit, o să reușesc. E vina mea. Nu am avut suficient timp. Noi ar fi trebuit să ne ocupăm de programul DDB, dar în continuare suntem o echipă cu toții”, a spus Eduard Galan la emisiunea „Dinamo 7/9”.

loading...

Lasă un răspuns