Ingerul pazitor din poarta dinamovista: „Ei sunt puterea nostra si eu ii iubesc”

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Saeid a facut un meci mare impotriva lui Sporting si portarul dinamovist a contribuit din plin la calificarea echipei noastre!

„Nu am fost doar eu. Salvez impreuna cu aparatorii mei. Este treaba mea sa ajut echipa. Handbalul nu este individual. Ei se apara pentru mine, imi creeaza o situatie in care eu sa parez mingea”, a fost declaratia modesta a portarului dupa victoria, 26-24.

Saeid Heidaridad are o legatura speciala cu galeria, care este alaturi de echipa la fiecare meci: „Sunt tot timpul incredibili. Ne sustin tot timpul, chiar si in deplasare, in tari straine, cand avem meci. Ei sunt puterea nostra si eu ii iubesc”.

„In handbal e posibil orice. Noi suntem jucatori, la fel ca ei. Nu ne este teama de nimeni si vom juca. Normal, toata lumea o stie pe PSG, e una dintre cele mai bune echipe din Europa. Dar mergem acolo sa jucam handbal si vom castiga. Avem o atmosfera foarte buna in echipa, suntem ca o familie si ne iubim. Nu avem nicio problema intre noi, totul este bine si sper sa se pastreze aceasta echipa…. nu Dinamo, cei de la Federatie”, a mai spus portarul pentru Telekomsport.

loading...

Lasă un răspuns