AcasăCS DinamoÎnfrângere rușinoasă la volei. Pierdem prima poziție

Înfrângere rușinoasă la volei. Pierdem prima poziție

Dinamo București a pierdut contra Arcada Galați, scor 0-3 (16-25, 21-25, 20-25), în deplasare, în etapa a 4-a a Diviziei A1 la volei masculin.

O înfrângere rușinoasă și usturătoare, mai ales că echipa condusă de Stelian Moculescu este văzută ca principala candidată să oprească supremația Arcadei Galați de cinci titluri consecutive. Un meci, din păcate, la discreția gazdelor, singurul set mai dispus fiind al doilea, în care echipa noastră a condus cu 14-10, dar gălățenii au reușit să-și revină încet, dar sigur.

Înaintea etapei, Dinamo era pe primul loc, dar riscă să pice până pe poziția a cincea, mai ales că SCM Craiova și CSM Constanța au meciuri la îndemână, iar Corona Brașov și Steaua București se întâlnesc în meci direct.

Doar primele patru din campionat joacă la finalul sezonului pentru titlu. Locurile 5-8 joacă între ele, iar locurile 9-12 pentru evitarea retrogradării.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare