AcasăStiri DinamoÎncredere pentru Moldoveanu: ,,Cred că va mai avea șanse să joace''

Încredere pentru Moldoveanu: ,,Cred că va mai avea șanse să joace”

Robert Moldoveanu a fost luat în colimator după ratarea monumentală din meciul cu UTA.

Fotbalistul cu peste 80 de meciuri jucate în tricoul lui Dinamo era perceput, acum câțiva ani, drept o mare speranță a echipei, însă acum pare ajuns la capătul puterilor.

Iuliu Mureșan a vorbit despre situația atacantului, considerând că el are nevoie de un gol pentru a se descătușa. De asemenea, Mureșan consideră că Moldoveanu va mai avea șanse să demonstreze.

”L-am încurajat pe Moldoveanu. Îl termini pe jucător dacă îl cerți sau îi reproșezi ceva sau iei măsuri când ratează. E un jucător foarte talentat, când va da primul gol se va debloca, dar nu știu când va fi, depinde de el și de ce șanse va mai avea să joace.

Eu cred că va mai avea șanse să joace și poate după un timp va avea acea forță și acea mentalitate pozitivă să ne aducă o victorie și să marcheze”, a spus Iuliu Mureșan, marți dimineața, la Ora Exactă în Sport.

Dinamo (85 de meciuri/8 goluri), Petrolul Ploiești (17 meciuri/8 goluri) și FC Brașov (6 meciuri/1 gol) sunt echipele din cariera lui Moldoveanu. Are o selecție în naționala de tineret și este cotat de transfermarkt la 100 000 de mii de euro.

Dinamo e pe locul 15, penultimul în clasamentul Ligii 1, cu 7 puncte după 11 etape

Programul rundei cu numărul 12! Când se joacă Gaz Metan-DINAMO

Sorescu Dinamo

LPF a anunțat programul rundei cu numărul 12 din Liga I.

După egalul obținut cu UTA, un meci în care am scăpat printre degete victoria, Dinamo revine în aproximativ 10 zile în Liga I, într-un meci foarte important pentru echipa noastră, împotriva unei echipe aflate și ea în suferință, în partea inferioară a clasamentului. Dinamo are nevoie de victorie pentru a începe să urce în clasament.

Vineri, 15 octombrie

Ora 20.30 Gaz Metan Mediaș – FC Dinamo

Sâmbătă, 16 octombrie 

Ora 17.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Voluntari

Ora 20.30 FCSB – CS Mioveni

Duminică, 17 octombrie

Ora 15.00 FC Argeș – Farul Constanța

Ora 17.30 UTA Arad – FC U Craiova 1948

Ora 20.30 FC Rapid 1923 – CFR 1907 Cluj

Luni, 18 octombrie

Ora 17.30 FC  Botoșani – Chindia Târgoviște

Ora 20.30 Universitatea Craiova – Academica Clinceni

”Urmează ca noi, jucătorii și Mircea Rednic să obținem în următorul meci, la Mediaș, o victorie. A fost un meci ce părea câștigat, deși eu niciodată nu mă gândesc că este un meci câștigat până nu pleacă jucătorii la vestiare. Am avut emoții pentru că ne-au egalat la ultimele faze. S-a întâmplat, printr-un lanț de greșeli am luat două goluri.

Încă suntem o echipă ghinionistă, dar prin multă muncă o să spargem acest ghinion, o să îl depășim, și vor veni și rezultate. Ăsta este efectul schimbării unui antrenor. Când cu un antrenor nu merge treaba și obții o serie de rezultate negative trebuie să faci o schimbare. 

Și schimbarea cu Mircea Rednic e foarte bună, în două antrenamente  a refăcut cât a putut, și prin multe discuți individuale, a reușit să îi facă se concentreze doar pe meci, pe rezultat. Noi am avut niște ratări, am simțit acest egal ca pe o înfrângere”, a spus Iuliu Mureșan

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare