AcasăStiri DinamoÎncă un transfer pentru Dinamo!

Încă un transfer pentru Dinamo!

Dinamo a anunțat în această dimineață un nou transfer.

DInamo a adus încă un jucător la mijlocul terenului, acolo unde au fost ceva probleme în startul campionatului. A venit un jucător cu experiență, care trebuie să aducă un plus în axul central. Transferul a fost anunțat pe pagina oficială de facebook a clubului:

,,Mijlocașul central Gorka Larrucea, ultima oară la SD Amorebieta, în liga secundă a campionatului spaniol, a semnat un contract cu Dinamo 1948 și va intra de astăzi în programul de pregătire al echipei noastre, a anunțat administratorul special Vlad Iacob prin intermediul paginilor oficiale de Facebook și Instagram ale clubului.
Născut în Spania, la Barakaldo, pe 24 februarie 1993, Gorka Larrucea a jucat 20 de meciuri pentru SD Amorebieta în Segunda Division, sezonul trecut, marcând un gol în meciul de pe teren propriu cu Sporting Gijon, 1-1.

SD Gernika Club (2013-2019), Real Union (2019-2020) și SD Amorebieta (2020-2022) sunt echipele la care a evoluat Gorka Larrucea.
197 de meciuri, 15 goluri și 6 pase decisive a adunat Gorka Larrucea în carieră, LaLiga 2, Cupa Spaniei și a treia divizie a campionatului iberic.
88 este numărul oficial de joc al lui Gorka Larrucea la Dinamo 1948.”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare