miercuri, iulie 17, 2024
AcasăEditorialÎncă un tânăr aproape de Dinamo

Încă un tânăr aproape de Dinamo

Echipa noastră trece printr-o perioada de reconstrucție și acum se aduc mulți jucători români, tineri, de perspectivă.

După ce ieri au fost anunțați Rotund, fost la Șelimbăr, care așteaptă să rezolve situația contractuală pentru a fi anunțat oficial, dar și portarul Roșca, de la aceiași echipă, Dinamo vrea să încheie prima parte a perioadei de transferuri, în care sunt aduși jucători români, tineri.

Conform GSP, tratativele pentru Răzvan Pașcalău, internațional U21, au intrat în linie dreaptă, informatia e confirmata si de RD1948. Conducerea „câinilor” s-a înțeles de principiu cu jucătorul, care este așteptat la București pentru a semna cu trupa lui Zeljko Kopic.

Fundaș central de 20 de ani, Pașcalău a mai evoluat pentru echipa secundă a Universității Cluj, înainte de a ajunge în Italia, la Lecce, acolo unde este coleg cu alt jucător român dorit de Dinamo, Rareș Burnete. Din câte se pare însă, Burnete are șanse destul de mici de a ajunge la Dinamo. De altfel, la Lecce U19 evoluează și alți jucători români, portarii Alexandru Borbei și Edgar Cadar. A jucat 20 de meciuri în acest sezon pentru Lecce, reușind două goluri. 83 de meciuri are in total la juniorii lui Lecce.

250.000 de euro este cota lui Răzvan Pașcalău, potrivit Transfermarkt

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare