AcasăStiri DinamoInca o persoana anunta revenirea lui Borcea: "Nu mai suporta situatia in...

Inca o persoana anunta revenirea lui Borcea: „Nu mai suporta situatia in care a ajuns Dinamo”

Omul care in urma cu mai bine de 20 de ani l-a adus pe Cristi Borcea in cadrul clubului din Stefan cel Mare, Cornel Talnar, a vorbit despre planurile de viitor pe care fostul actionar al lui Dinamo le are fata de revenirea sa la conducerea clubului.

„Am tot tinut legatura cu Cristi Borcea de cand el se afla in puscarie. Pe noi doi ne leaga o stransa prietenie. L-am vizitat la inchisoare ori de cate ori mi s-a permis. Ultima vizita am facut-o recent si va pot spune ca Borcea nu mai suporta situatia in care a ajuns Dinamo. Echipa noastra de suflet a ajuns sa se bata la retrogradare si asta este prea de tot!


Cristi vrea sa revina la Dinamo dupa ce o sa iasa din inchisoare! Cu el o sa intre in aceasta afacere si fiul sau. Dar mai bine spus Patrick o sa fie cel care o sa conduca Dinamo in acte. Nu uitati ca si Patrick are Dinamo in sange la fel ca tatal sau.

Daca Borcea o sa apeleze la mine si eu voi pune umarul cu tot ce pot la renasterea lui Dinamo. Si am inteles ca mai sunt si alti dinamovisti pe care Cristi ii are in cap sa ii aduca la Dinamo. Cat de curand Borcea o sa ceara eliberarea conditionata, mai ales ca el a fost achitat in dosarul in care fratii Becali au intrat din nou la puscarie”, a spus Talnar  pentru FANATIK.RO.


Cornel Talnar, fostul antrenor al lui Dinamo, a marturisit ca nu crede ca Ionut Negoita mai poate sa sustina formatia din Stefan cel Mare din campionatul viitor. „Dupa cum vedeti si voi, Negoita nu poate mai mult de atat. Omul a facut tot ce a putut, dar este clar ca el nu are banii necesari pentru ca aceasta echipa sa se bata la titlu. Am observat ca a inceput sa vanda toti jucatorii ca sa isi mai recupereze din banii bagati.

La Dinamo o sa fie o curatenie generala. Multi jucatori vor pleca din aceasta vara. Unii nu au valoare de Dinamo, iar altii vor termina contractele si nu vor mai primi oferte pentru prelungirea acestora. Nici in cele mai negre vise ale mele nu credeam vreodata ca Dinamo o sa ajunga sa se bata la retrogradare! Nu conteaza ca esti acum pe locul 7, deoarece daca esti in play-out, atunci poti sa spui ca te bati sa scapi de retrogradare”, a incheiat Talnar.

loading...
Articole similare

1 COMENTARIU

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare