Inca doua transferuri de exceptie reusite de Dinamo!!

CS DinamoStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de handbal pregateste terenul pentru sezonul urmator, in care echipa noastra tinteste un nou titlu de campioana si un parcurs cat mai lung in cupele europene, speram noi in Champions League.

Dinamo a anuntat inca doua transferuri astazi, dupa anuntul revenirii lui Vali Ghionea in Stefan cel Mare. Dupa doar un sezon petrecut in Ungaria, la Tatabanya, pivotul Andras Szasz (1,95 metri inaltime si 107 kilograme greutate) se intoarce la campioana Dinamo. In sezonul 2018-2019, Szasz a marcat pentru Dinamo 109 de goluri (71 in Liga Nationala, 29 in EHF Champions League, 6 in Cupa Romaniei si 3 in Supercupa). Postul de pivot ramane unul de forta la Dinamo, acoperit cu patru jucatori foarte buni: capitanul Dan Savenco, egipteanul Mamdouh Shebib si iranianul Alireza Mousavi. Plus acum, Andras Szasz.

“Ma bucur ca pot sa ma intorc la Dinamo, unde mi-a mers foarte bine din punct de vedere profesional. Am castigat titlul national si Supercupa Romaniei, am jucat in EHF Champions League si, mai important, am avut parte de un colectiv unit, unde m-am simtit ca intr-o familie. In plus, suporterii dinamovisti sunt fara egal, mi-au castigat inima. Consider ca anul petrecut in campionatul maghiar m-a ajutat sa cresc la capitolul experienta si sper sa ma implic si mai puternic la Dinamo”, a declarat Andras pentru site-ul CS Dinamo.

Javier Humet la Dinamo! Dupa ce si in sezonul trecut s-a incercat transferul sau, Humet vine intr-un final la Dinamo, dupa cum anunta GSP. Interul de 30 de ani lasa Steaua si vine la Dinamo. Avantajul sau este ca detine si el cetatenie romana din 2017. Humet este al doilea jucator transferat de Dinamo de la rivali, dupa ce anul trecut Stefan Vujic a venit pe aceeasi filiera. Humet a mai evoluat in Romania pentru CSM Bucuresti si Dobrogea Sud.

loading...

Lasă un răspuns