Inainte de faliment

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are nevoie de implicarea suporterilor si tot mai multi fani au decis sa vina alaturi de programul DDB.

Se prezinta povestea a doi suporteri dinamovisti, care se implica atat in programul DDB, dar si in clubul Dinamo:

“ÎNAINTE DE FALIMENT

Leicester, Swansea City, FC Wimbledon, Panathinaikos Atena, Real Oviedo, Austria Salzburg, ŢSKA 1948 Sofia. Iată câteva cluburi din Europa care au fost salvate de suporteri.

Și în România avem câteva exemple de cluburi în care au fost salvate de intervenția suporterilor: U Cluj, Petrolul, Farul, ASU Poli Timisoara, Otelul Galați.
Ce au în comun toate aceste cluburi?
FALIMENTUL.

Fanii au intervenit doar atunci când au simțit pe propria piele și mult mai adânc sub piele, tâișul cuțitului ajuns până la os. Este exact lucrul pe care am vrea să îl evităm la Dinamo. Simțim lama cuțitului, dar încă nu a ajuns la os. Încă nu suntem în faliment, dar nici foarte departe.

Recunoaștem că strigătul nostru arată în unele momente a disperare. Tocmai pentru că situația este DISPERATĂ.

Marian și Cătălin Iuhasz, tată și fiu, sunt doi dintre suporterii care au înțeles că Dinamo are nevoie de susținere ACUM.

Au răspuns la strigătul nostru și s-au înscris în ProgramDDB în varianta Elite. Cotizația pentru membrii Elite este de 1948 de euro pe an. Pentru mulți dintre suporteri aceasta este o sumă care ar dezechilibra bugetul familiei, dar 48 de euro, adică 4 euro pe lună, este o sumă pe care o putem sacrifica pentru a salva Dinamo ÎNAINTE DE FALIMENT.

Marian Iuhasz a creat o companie de mare succes, Delta Glass, care de două decenii produce ferestre, balustrade și alte elemente de construcție din sticlă. Omul ăsta știe care este rezistența la rupere a materialelor cu care lucrează și simte când lucrurile așezate prost pot amenința fragilitatea sticlei.
S-a implicat în proiectul suporterilor tocmai pentru că a simțit că Dinamo este foarte aproape de limita de rezistență dinaintea ruperii.

Cătălin Iuhasz, pe lângă afacerea pe care o conduce împreună cu tatăl, este un pasionat pilot de curse. Sportul ăsta îl face să fie tot timpul concentrat pentru a păstra echilibrul între caii putere și riscul de accident.
Cătălin a venit alături de noi tocmai pentru că știe că dincolo de momentul critic, nicio frână nu te mai poate opri de la dezastru.

Nu ne tem de cădere, ci de faptul că ne-ar fi foarte greu să revenim după un faliment. Dacă lucrurile nu ar fi atât de grave, nu am sta aici să facem aceste apeluri către voi. Suntem aproape 1400 de oameni care credem în proiectul Doar Dinamo București. Oameni care nu vor lăsa Dinamo să moară. Ne-am propus să ajungem la 400.000 lei până la 31 decembrie. Acum soldul este de 377.648 lei.

Zilele următoare vom reveni cu un comunicat foarte important. Până acum nu ți-am înșelat așteptările când am pus ceva la cale. Contează foarte mult ca tu să crezi în noi și în Dinamo ACUM, în momentul cel mai greu din viața Clubului.

VINO CU NOI!
Contribuie cu cei 48 de euro prin înscrierea pe această platformă https://www.programddb.ro

IMPLICĂ-TE!
– Etichetează în comentarii prietenii care au nevoie de ajutor pentru a se înscrie și echipa noastră va lua legătura cu ei pentru a le oferi informații.
– Distribuie această postare!
– Înscrie-te în grupul Peluza Cătălin Hîldan – Grup Oficial pe linkul de mai jos și adaugă-i pe toți prietenii dinamoviști. Acolo pot posta direct toți membrii DDB trimițând mai întâi o postare cu cardul sau un screeshot cu înscrierea în Program DDB (șa îi vom recunoaște pe membrii DDB pentru a da preaprobare pentru postările lor)
https://www.facebook.com/groups/137494087074995/” 

Pe aceasta cale vrem sa le multumim si noi partenerilor nostri de la Delta Glass, care se implica in viata dinamovista. Datorita unora ca ei, spiritul dinamovist nu va muri si nu se va pune problema de faliment la echipa. 

loading...

Lasă un răspuns