In ritmul asta, vom vedea stadion nou in 2030

Stiri Dinamo

Scris de:

Intr-o perioada in care pare ca nimic nu functioneaza la echipa noastra, nu primim vesti bune nici in legatura cu stadionul Dinamo.

Nu s-a mai discutat nimic despre stadionul Dinamo, a fost liniste totala si din partea CS Dinamo. La o postare a celor de la CNI, un suporter dinamovist, Dan Dragomir, a intrebat care sunt ultimele update-uri la stadionul nostru si raspunsul nu este unul deloc pozitiv:

„Cu privire la obiectivul de investitii „Stadion nou pentru CS Dinamo Bucuresti”, mentionam ca pe amplasamentul actualului stadion exista probleme de natura juridica care la acest moment fac imposibila predarea obiectivului de investitii catre CNI SA in vederea realizarii acestuia.

De asemenea, precizam faptul ca varianta construirii noului stadion pe actuala locatie a velodromului a fost studiata, insa au rezultat o serie de impedimente de natura tehnica in ceea ce priveste accesul precum si evacuarea persoanelor in/din stadion dar si probleme legate de distanta fata de limita de proprietate a vecinatatilor. Totodata, au fost semnalate la CNI sesizari atat ale unor asociatii sportive cat si ale locuitorilor din zona limitrofa vis a vis de construirea noului stadion pe amplasamentul velodromului.

CNI, alaturi de toti factorii implicati in derularea lucrarilor pentru acest proiect va depune toate eforturile astfel incat aceasta investitie sa se materializeze, insa acest lucru va fi posibil numai dupa clarificarea de catre CS Dinamo a aspectelor de natura tehnica si juridica”, a fost raspunsul celor de la CNI

Initial nu eram adeptul teoriei conspiratiei, dar incep sa cred ca nu exista niciun fel de interes ca acest stadion sa se ridice. Nu am nici cea mai vaga idee ce doresc cei de la CS, ce obiectiv au, de ce nu se implica. In aceste conditii, aproape ca ar fi de dorit ca stadionul sa treaca in administratia primariei sectorului 2, macar asa ar mai exista o mica speranta ca se va construi acest stadion atat de asteptat de suflarea dinamovista. Din pacate, dorit de noi, dar nu si de CS, care nu cauta niciun fel de solutie.

In aceasta seara ne vom auzi de la ora 19:00, live video pe paginile de facebook Radio Dinamo1948 si Peluza Catalin Hildan-Dinamo!

loading...

Lasă un răspuns