În pas de defilare pe sub Arcul de Triumf

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

O zi specială pentru noi ca națiune. O zi în care prilejul să ne spunem reciproc “La mulți ani”, oriunde ne-am afla, nu trebuie ratat.


La mulți ani, Români! La mulți ani, Dinamoviști!

Sportul rege care ne-a dat atâtea satisfacții în trecut, a stagnat și s-a degradat în ultimi ani mai ceva ca o frunză căzută în vântul tăios al toamnei și acoperită sub greutatea zăpezii ce pe vremuri nu întârzia să apară la 1 Decembrie.

O mantie grea ce pare a fi purtată în acest moment pe umeri de către jucătorii și staf-ul echipei noastre favorite. O presiune imensă venită din toate părțile, care cu un rezultat pozitiv vineri, va putea fi îndepărtată câtuși de puțin și ar mai da puțin oxigen unor plămâni obosiți și neimunizați pentru vremea rece de afară.

Meciul contra celor de la Academica Clinceni, este cel ce trebuie să ne determine să scoatem pieptul înainte, privirea sus, să ne alinieze pasul către poarta adversă. Respirația să fie la unison, iar așezarea în teren ireproșabilă. Precum o paradă militară ce stă să înceapă și care în fiecare an ne face să ne simțim mândri când “Regimentul 30 gardă și protocol Mihai Viteazul” trece pe sub Arcul de Triumf. IREPROȘABIL este cuvântul de ordine.

Dinamo și Dinamoviștii trebuie să se trezească în ceasul al -12-lea, să evite un dezastru.

Nu va fi ușor. Așa cum în primăvara s-a reușit, cu un alt lot de jucători ce-i drept, așa cum în primăvara am fost al 12-le-a jucător activ pe rețelele de socializare și fizic pe lângă stadion, pentru că așa au fost vremurile, și de data aceasta Dinamo trebuie și VA REUȘI!

Fiți mândri că sunteți români! Fiți mândri că sunteți dinamoviști și dați drumul la fotbal dragi jucători!

Să auzim de bine!
Să auzim de Doar Dinamo București!

loading...

Lasă un răspuns