În luptă pentru un alt viitor!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

În istoria oricărei țari, al oricărui club, au fost momente cruciale care au schimbat istoria și au adus un alt fel de viitor.
Dinamo este nevoită treacă prin emoțiile barajului. Nu am fost nicicând atât de aproape de a pierde contactul cu prima ligă, nu am jucat niciodată cu spectrul retrogradării zâmbind înfricoșător. Sunt sentimente ciudate pe care le încercăm în aceste zile. Curaj, reținere, teamă , frustrare și chiar frică, un amalgam ciudat de emoții pe care nu credeam o le trăim atunci când ne gândim la Dinamo.

În viața avem momente pentru reflexie, pentru a ne gândi la ceea ce ne dorim pentru echipa noastră, avem un timp pentru analiză în care evaluam ce a mers bine, ce nu a mers, cine a fost de vină și ce trebuie schimbat, avem chiar și un timp în care ne plângem de milă și ne lamentăm pentru situația în care am ajuns.

Astăzi aceste momente s-au scurs, NU avem timp pentru reflexie, NU avem timp pentru analiză, NU ne permitem ne așezam comod în postura de victime. Acum avem doar timp pentru  ACȚIUNE. Acum trebuie fim prezenți lângă echipă și încercam luptăm alaturi de băieții din teren, simtă nu sunt singuri în bătălia asta.

Dinamo își joacă istoria în această dublă manșă!

Vei sta și vei privi pasiv, vei asista de la distanță la lupta pentru supraviețuire, sau vei lupta activ alături de cei care au strâns tare din pumni și-au șters lacrimile și au ales lupte.

În viață asta mai avem ceva de făcut!

HAI DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns