AcasăStiri DinamoIn linie dreapta pentru titlu!

In linie dreapta pentru titlu!

Aseara s-a disputat primul meci oficial din acest an intre ASA Targu Mures si Pandurii Targu Jiu, gorjenii castigand cu 1-0 dupa un penalty indelung contestat de mureseni. Victoria echipei din Targu Jiu, ajuta indirect echipa noastra, care in urma rezultatului inregistrat aseara si-a asigurat biletele pentru play-off si implicit un loc in lupta pentru titlu.

Cainii rosii au in acest moment 41 de puncte si din punct de vedere matematic mai pot fi depasiti doar de barsana mioritica si pot fi egalati de ASA Targu Mures si CSMS Iasi, astfel doar in eventualitatea in care echipa antrenata de Mircea Rednic pierde toate cele 3 meciuri ramase din acest retur si ASA si CSMS Iasi sa castige pe linie. Dar si in acest caz, echipa din Stefan Cel Mare este avantajata de rezultatele directe, astfel suntem deja calificati in play-off.

Echipele deja calificate in play-off sunt : Dinamo, Astra, Viitorul si Pandurii, urmand ca ultimele 2 echipe calificate in play-off sa se aleaga dintre ASA Targu Mures, CSMS Iasi, barsana mioritica, CS U Craiova si chiar F.C. Botosani.

Mai jos gasiti o mica statistica:

Rezultate directe Dinamo – ASA – CSMS Iaşi – barsana mioritica:

ASA – Dinamo 0-0
Dinamo – ASA 2-1

CSMS Iaşi – Dinamo 0-0
Dinamo – CSMS Iaşi 0-0

barsana mioritica – Dinamo 0-0
Dinamo – barsana mioritica 3-1

CSMS Iaşi – ASA 0-1
ASA – CSMS Iaşi 1-1

barsana mioritica – ASA 1-1
ASA – Steaua 1-1

CSMS Iaşi – barsana mioritica 1-2
barsana mioritica – CSMS Iaşi ?

Clasament în 3 (dacă barsana mioritica o depăşeşte pe Dinamo la puncte):

1. Dinamo 6 p
2. ASA 5 p
3. CSMS Iaşi 3 p

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare