AcasăStiri DinamoIl Buono, il brutto, il cattivo

Il Buono, il brutto, il cattivo

Schimbarea regelui, bucuria bufonului.

Gazeta Sporturilor de astazi ne ofera o mostra de „persuasiune gazetareasca”.

„Il Buono, il brutto, il cattivo”(„Cel bun, cel rău, cel urât) este un film italian, produs in 1966,in regia lui Sergio Leone, avand  In rolurile principale pe Clint Eastwood, Lee Van Cleef, and Eli Wallach.

Iata cu ar arata distributia acestui film in viziunea celor de la GSP:

Cel bun -Ioan Andone, jurnalistii GSP explicand astazi trei motive pentru care Ando ar avea succes pe banca echipei noastre:

 

„GSP îți prezintă 3 motive pentru care numirea lui Andone pe banca lui Dinamo ar putea fi de bun augur și ar putea avea rezultatele dorite de Ionuț Negoiță și de fanii echipei.

EXPERIENțĂ + GARANTAREA TROFEELOR

Ioan Andone are o mare experiență și are un CV bogat. Cele 8 trofee câștigate în carieră, cu Dinamo și CFR, îl fac pe acesta să fie cel mai titrat tehnician care va fi în sezonul viitor în Liga 1.

Cu el pe bancă, Dinamo a obținut 5 trofee, dintre care un titlu, în 2003. Astfel, revenirea lui Ando la formația alb-roșie ar însemna că echipa s-ar bate pentru câștigarea campionatului și ar putea avea șanse reale.

 

CUNOAșTE LA PERFECțIE CLUBUL DINAMO

Pe lângă mandatele ca antrenor la Dinamo, Andone a petrecut ani buni și ca jucător la formația alb-roșie.  Acesta a petrecut 7 ani în tricoul lui Dinamo și a adunat 171 de prezențe pentru formația alb-roșie.

Tehnicianul are un avantaj imens datorită faptului că știe clubul și pretențiile fanilor și ale conducerii. Astfel, Ando va ști cum să gestioneze noul mandat pe banca lui Dinamo.

ÎL DETERMINĂ PE NEGOIțĂ SĂ FACĂ TRANSFERURI

Andone vrea ca echipa să se lupte pentru câștigarea campionatului, iar pentru asta îi va cere lui Ionuț Negoiță să facă transferuri importante. 

Așa cum Gazeta Sporturilor a anunțat ieri, Andone are deja pe listă 6 jucători pe care îi poate aduce: Bălgrădean, Stăncioiu, Nistor, Răduț, Nicoară și Țucudean.

În plus, conducerea echipei vrea să îi păstreze pe cei mai importanți jucători, printre care se numără Bicfalvi și Puljici, cărora li s-au făcut oferte de prelungire a contractelor.”

 

 

Cel rau-Mircea Rednic 

Tot jurnalistii Gazetei ne deadeau astazi „in exclusivitate” cateva din transferurile ratate DIN VINA lui Rednic

„Conform surselor Gazetei, patronul i-ar fi imputat lui Rednic că a refuzat mai mulţi fotbalişti care au făcut show în acest sezon de Liga 1. Asta deşi Dinamo îi avea în mână şi lipsea doar OK-ul antrenorului pentru a se concretiza mutările.

Gazeta vă prezintă mai jos despre ce jucători este vorba:

  1. Jugurtha Hamroun: unul dintre cei mai buni stelişti din acest sezon, cu 7 goluri marcate şi 4 pase decisive reuşite în 26 de meciuri de Liga 1. Rednic a refuzat mutarea fostului mijlocaş al Oţelului motivând că se face de râs cu jucători de la retrogradate
  2. Fernando Boldrin: playmakerul Astrei, venit de la Chiajna, a fost refuzat pentru o diferenţă de 500 €, „Puriul” motivând ca la un salariul de 5.500 € lunar poate aduce fotbalişti mult mai buni decât Boldrin. Acesta a mers la Astra, unde a câştigat titlul, din postura de titular. Fernando a reușit 5 goluri şi 4 pase decisive în 32 de jocuri de campionat
  3. Adnan Aganovici: mijlocaşul stânga de 28 de ani îşi dorea o mutare de la FC Braşov la Dinamo, dar a ajuns într-un final la Viitorul lui Hagi. Rednic l-ar fi refuzat motivând că nu a reuşit să facă pasul către o echipă mare până la această vârstă, deci nu mai poate creşte. Adnan a reuşit să marcheze 7 goluri în doar 23 de meciuri de Liga 1 şi, culmea!, Hagi a făcut şi profit de pe urma jucătorului, vânzându-l la AEL Limassol pe 100.000 de euro”

Cel Urat- Ei bine jurnalistii GSP nu ne spun exact cine este. Dar va lasam pe voi sa ghiciti

P.S termenul corect este persuasiune sau manipulare? 

 

 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare