AcasăStiri DinamoIeșenii cu gândul la meciul cu Dinamo: ,,Este o finală''

Ieșenii cu gândul la meciul cu Dinamo: ,,Este o finală”

Dinamo are un meci crucial în luptă pentru promovare.

Dinamo are un meci crucial în luptă pentru promovare.

Poli Iași vine la București pentru un duel în care echipa noastră caută să își ia revanșa după înfrângerea din toamnă, un meci în care ieșenii au tras de timp într-un mod care nu face cinste fotbalului. Dar dincolo de revanșă, este un meci în care Dinamo are nevoie de 3 puncte pentru a se menține în lupta pentru promovare.

Portarul oaspeților de marți seară, Risto Jankov, a declarat faptul că meciul este ca o finală:

 

„Obiectivul nostru este promovarea. Toată lumea visează doar la asta, ieșenii merită o echipă în Liga 1. Vorbim de un club mare, de tradiție. Vă asigur că vom lupta până la ultima picătură de energie pentru ca Poli să promoveze direct. Fiecare joc din play-off este important, mai ales o confruntare cu Dinamo.

Fiecare echipă din play-off visează, încă, la locurile ce pot duce în Liga 1, de aceea este un echilibru incredibil. Ne focusăm doar la meciul cu Dinamo, este o finală. După aceea, vor urma celelalte.

CSA a învins în partida cu Dinamo, un rezultat bun pentru echipa care ne-a depășit în clasament, dar și noi vizăm acel loc, ne vom lupta să revenim acolo”, a comentat portarul pentru Gazeta Sporturilor.

INIȚIATIVĂ PENTRU MECIUL CU IAȘI! 

Clubul Dinamo  propune o noua inițiativă menită  îmbunătățească coloristica le meciurile echipei noastre.

Coloristica stadionului, și implicit a vestimentației suporterilor, este foarte importantă pentru un club de fotbal. Peluza Cătălin Hîldan reprezintă un etalon cultural pentru respectarea acestor norme, fapt dovedit de marea frumoasă de tricouri și geci negre din galeria noastră la meciul împotriva rivalilor.

Clubul Dinamo București dorește să extindă aspectul coloristic și la Tribuna I și II, începând cu meciul împotriva formației Politehnica Iași, meci programat marți, 25 aprilie, pe Stadionul „Arcul de Triumf”.

Așadar, încurajăm toți suporterii de la Tribuna I și II să se prezinte la stadion îmbrăcați cu haine având culorile principale ale clubului Dinamo București: ROȘU ȘI ALB!

Vom avea 5 tricouri semnate de jucători dinamoviști de acordat în Tribună pentru suporterii cei mai frumoși din România! Singura condiție pentru a avea șansa de a câștiga unul din tricouri este să fii îmbrăcat în roșu sau alb la stadion!

Împreună, vom crea în continuare momente de neuitat și plăcute din punct de vedere estetic, alături de cei mai frumoși fani din România!, este mesajul postat de catre Dinamo Bucuresti.

loading...
Articolul precedent
Articolul următor
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare