Grigore in lacrimi la finalul meciului: „Ma simt ultimul om”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut de o maniera umilitoare prima mansa din semifinalele Cupei Romaniei.

Toti jucatorii au fost la pamant si la finalul partidei, Ricardo Grigore, capitanul lui Dinamo in ultimele 2 partide, a izbucnit in plans la interviul de dupa meci:

„Se pare ca nu ne trezim, nu dam gol, nu ne facem jocul nostru. La antrenament avem rautate, agresivitate, dar se pare ca la meciuri uitam fotbalul. In momentul asta ma simt ultimul om! Imi vine sa ma las! Nu mai am cuvinte! E greu…Am crescut la clubul asta… Mereu vorbim ca in sezonul urmator vom reusi ceva, dar trebuie sa luam sezonul asta si sa aratam suporterilor ca noi suntem echipa care a batut FCSB, Viitorul sau Astra”, a declarat Ricardo Grigore, printre lacrimi.

”Nu ne trezim din cosmarul asta urat. Nu putem sa dam gol, sa facem jocul de la antrenamente, unde avem rautate, posesie, atitudine. Cand vine meciul, uitam fotbalul, cu totii. FCSB ne-a prins intr-o situatie chiar foarte grea. N-am castigat de mult si se simte. Ritmul ne-a surprins, dar speram sa ne revenim”, a explicat fundasul central al lui Dinamo.

Ricardo Grigore e constient ca situatia actuala, deloc roz, s-ar putea inrautati si mai mult. ”Avem meci cu Voluntari si nu mai avem voie sa facem pasi gresiti. Fereasca Dumnezeu sa ajungem intr-o faza mai grea, ca nu stiu ce se va intampla”, a mai spus aparatorul.

Dinamo este pe loc retrogradabil si situatia devine tot mai grea pentru echipa noastra, care este condamnata sa castige duminica cu Voluntari pentru a iesi din zona rosie a clasamentului.

loading...

Lasă un răspuns