AcasăEditorialGol fabulos marcat de MOLDOVEANU: Super executie a lui Robert Moldoveanu!

Gol fabulos marcat de MOLDOVEANU: Super executie a lui Robert Moldoveanu!

Dinamo are o serie de jucatori imprumutati in primele doua ligi din Romania, care vor fi urmariti in acest sezon, pentru a vedea care se poate intoarce la Dinamo din stagiunea urmatoare.

Unul dintre jucatorii creditati cu sanse mari de a reveni la Dinamo este Robert Moldoveanu, jucatorul imprumutat in partea a doua a sezonului. Mircea Rednic a spus ca are toata deschiderea ca jucatorii imprumutati sa revina la Dinamo in vara, dar totul depinde de ei:

„Depinde de jucatori, dar din moment ce jucatorii, parintii, ii vad ca ar putea sa joace la Dinamo, daca vor juca meci de meci, ei pot sa vina la Dinamo. Daca ei nu demonstreaza acolo, mai vedem. Dar noi avem grija de cei tineri, vor fi urmariti, totdeauna va fi cineva care sa ii vada.” spunea Rednic intr-un interviu acordat pentru site-ul nostru.

Robert Moldoveanu este titular meci de meci la echipa prahoveana si astazi a marcat un gol absolut fabulos, aveti VIDEO cu golul la finalul articolului. Acesta este chiar meciul in care Gigi Multescu revine pe banca tehnica a celor de la Petrolul. Aceasta este a doua reusita pentru Robert Moldoveanu pentru echipa ploiesteana.

Gigi Multescu nu considera ca partida cu echipa pregatita de Bogdan Lobont este decisiva pentru promovarea in Liga 1. „Sigur ca nu e bine sa gresim, e bine sa castigam, dar nu este decisiv. Mai sunt 11 meciuri din cate cred eu ca am facut o socoteala buna. Noi nu avem alta solutie, n-avem alta sansa decat sa atacam” a declarat antrenorul inaintea meciului de astazi.

Inaintea partidei de pe stadionul „Ilie Oana”, Petrolul este pe locul 5 al clasamentului, cu 53 de puncte, la patru in spatele echipei ardelene, care ocupa pozitia a treia a ierarhiei esalonului secund. De 20 de etape, Universitatatea Cluj este neinvinsa in Liga a 2-a. In meciul din tur, Univeritatea Cluj a castigat cu Petrolul cu scorul de 3-2, cand prahovenii au revenit de la 0-3 in minutele de prelungire.