AcasăStiri DinamoGnohere ramane, pleaca Filip?

Gnohere ramane, pleaca Filip?

Nu plec!” asta a fost răspunsul vîrfului, ieri, cînd a fost întrebat de plecarea în Ucraina.

Motivele pentru care acesta nu mai pleaca sunt urmatoarele:

  1. Clubul n-a dorit să-l cedeze.
  2. Dnepr și Zoria n-au mai oferit un răspuns concret în privința sumei pe care vor s-o dea dinamoviștilor.
  3. Francezul n-a fost convins că dacă pleacă acum este cea mai bună opțiune pentru el.

In schimb, echipa noastra poate pierde un titlular de drept, iar acesta este Steliano Filip. In varsta de 21 de ani, jucatorul a starnit interesul mai multor echipe din afara. Rednic a fost deranjat că internaționalul a oferit un interviu Gazetei în care s-a arătat supărat vizavi de faptul că n-a primit banderola de căpitan. Iar fundașul stânga realizează că va fi mai greu pentru el să prindă un loc la Euro 2016 în aceste condiții.

Peteleu poate juca si stanga!

Andrei Peteleu, 23 de ani, e în discuții avansate cu Dinamo pentru a semna un contract, rămîne doar să se rezolve situația jucătorului cu Petrolul. Rednic îl vrea, antrenorul spera ca fotbalistul să fi venit încă de la începutul perioadei de pregătire din luna ianuarie.

„Puriul” îl știe pe Peteleu de când antrena Petrolul. „A jucat bine cu mine, poate evolua și în banda stângă, nu doar în dreapta”, a spus antrenorul in interviul acordat radioului nostru!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare