Gicu Grozav si-a gasit echipa dupa despartirea de Dinamo. Destinatie surprinzatoare

Stiri Dinamo

Scris de:

Gicu Grozav era vazut drept unul dintre salvatorii lui Dinamo in momentul in care semna cu echipa noastra, dar acesta nu a petrecut foarte mult timp in Stefan cel Mare. 

Dupa insistentele fanilor dinamovisti, dar si a lui Claudiu Niculescu, antrenorul de atunci al lui Dinamo, Grozav semna cu Dinamo, dar din pacate, dupa esecul de trista amintire cu Csikszereda din Cupa Romaniei, el a parasit echipa pe usa din dos, fiind dat afara de Rednic si conducere. 

Acesta si-a gasit echipa si destinatia pare una ciudata, in conditiile in care Cosmin Contra a transmis un mesaj de sustinere pentru acesta, spunand ca il asteapta sa isi gaseasca angajament, pentru a putea fi chemat la nationala.  Gheorghe Grozav, ultima oara la Dinamo, a semnat un contract cu echipa Kisvarda, care ocupa locul 11 din 12 in prima liga din Ungaria.

Grozav s-a inteles pe un an si jumatate cu noua sa echipa si va avea ca prim obiectiv salvarea de la retrogradare. Dupa 18 etape, Kisvarda se afla pe 11 in campionatul Ungariei, una dintre cele doua pozitii retrogradabile, cu 16 puncte, la un avans de sapte puncte de ultima clasata si la un punct de DVTK, a zecea clasata. La Kisvarda mai joaca trei romani. Este vorba despre Mihai Minca, Cornel Ene si Sergiu Negrut, care au evoluat in trecut la CFR Cluj.

De-a lungul carierei sale, Grozav a mai jucat la Unirea Alba Iulia, U Cluj, Standard Liege, Petrolul, Terek Groznii, Karabukspor si Bursaspor.

loading...

Lasă un răspuns