Getafe si Anton au reusit promovarea in Primera Division

Stiri Dinamo

Scris de:

 Getafe a reușit într-un final să obțină biletele pentru Primera Division, la finalul unui meci extrem de încins cu Tenerife.  

 După 1-0 în tur pentru Tenerife, Getafe nu avea loc de erori și echipa lui Anton a început perfect și în minutul 13 aveau deja 2-0. Câteva minute mai târziu Tenerife a redus din diferență și Getafe pierdea calificare la acel scor. Până la pauză s-a făcut 3-1, scorul care s-a înregistrat și la final, astfel că Getafe reușește să revină în Primera Division. 
Paul Anton din păcate nu a fost folosit deloc în acest ultim meci al sezonului, de fapt ultimul lui meci la Getafe. A fost un sezon complicat pentru jucătorul care încă aparține de Dinamo. A început promițător, însă pe final a pierdut contactul cu prima echipă. Totuși, putem spune că a contribuit la această promovare, bifând în total 32 de meciuri pentru Getafe, marcând și două goluri.

 

Probabil în perioada următoare se va decide și viitorul lui Anton, nu cred că se va alătura în curând echipei noastre în cantonamentul din Slovenia, dar până la startul sezonului se va știi dacă ne vom baza pe Anton

 

 P.S: Poate odată cu promovarea în Primera, Getafe va plăti acei 150 000 de euro pentru împrumutul lui Anton 

loading...

Lasă un răspuns