George Neagu a revenit in Liga I

Stiri Dinamo

Scris de:

George Neagu a fost extrem de apreciat pentru munca depusă la Dinamo în primăvara trecută.

George Neagu s-a despărțit de Dinamo la data de 30 iunie, când i-a expirat înțelegerea cu Dinamo. Atunci la echipa noastră era o stare incertitudine, nu se știa dacă Uhrin mai rămâne pe banca tehnică și în final acesta a ales să plece, neavând o propunere de a continuă. A mers pentru o perioada scurtă de timp la Metalistul Cugir, în liga a treia, dar recent a revenit în Liga I.

Începând din luna octombrie, la Pitești a ajuns George Neagu, un preparator fizic la modă în fotbalul românesc, în special după experiențele reușite de la Dinamo. Fost fotbalist în vârstă de 36 de ani, Neagu este un fost fundaș stânga și are în CV, ca preparator fizic, experiențe la Dinamo, Hermannstadt, Dunărea Călărași sau Astra.

,,La Dinamo nu sunt în mare procent vaccinați”

În etapa a 13-a din Liga 1, Dinamo are derby cu Rapid, sâmbătă, 23 octombrie, de la ora 20:30, meciul se va disputa doar cu spectatori vaccinați sau trecuți prin boală:

“Eu m-am vaccinat și cu a treia doză. Recomand tuturor să se vaccineze, e atât de mare numărul morților încât trebuie să dea de gândit la toată lumea. Cei care sunt antivacciniști trebuie să aibă o cultură, să-și revizuiască atitudinea. Se plâng medicii și personalul medical că sunt epuizați, trebuie luate măsuri.

Aș da o vaccinare obligatorie, cel puțin pentru medici și pentru sectorul de învățământ. Dar nu știu care ar putea fi sancțiunile pentru cei care nu se supun. Dacă suspenzi multe contracte de muncă, cu cine mai lupți? E delicat, dar trebuie făcut ceva, după părerea mea. Chiar dacă aș putea să-mi iau niste înjurături acum, îmi asum, trebuie făcut ceva. Suntem pe locul doi la numărul de morți în Europa. Prea mulți oameni pierdem zilnic, e o dramă.

La Dinamo nu sunt în mare procent vaccinați. Avem vreo 12-13 vaccinați. Facem testarea la două săptămâni. La ultimul test, de miercuri, toată lumea a fost negativă. Sigur că nu se testează vaccinații, potrivit protocolului. Știu persoane infectate cu noua tulpină Delta, dar vaccinați, și au făcut ceva ca un guturai, s-au vindecat repede”, a spus Iuliu Mureșan la Pro X.

loading...

Lasă un răspuns