Gazeta Sporturilor anunta ca Dinamo a ajuns la un acord cu Obinna

Stiri Dinamo

Scris de:

Dupa transferul lui Tha’er Bawab, Dinamo este pe cale sa reuseasca al doilea transfer al iernii, cel putin asa anunta gazeta sporturilor. 

UPDATE: 

Victor Obinna va ajunge în scurt timp la Dinamo. Astăzi, cele două părți au ajuns la un acord de principiu, urmând ca actele să semneze cel târziu mâine.

Neînțelegerile au apărut din cauza unor clauze din contract. Jucătorul voia să semneze un contract doar până pe 30 iunie, în timp ce șefii lui Dinamo doreau să îl aibă pe jucător și la meciurile din preliminariile cupelor europene, acolo unde se preconizează că echipa va ajunge.

Dinamo vrea, ca în cazul în care jucătorul va pleca de la echipă înainte de meciurile europene, să primească o sumă compensatorie din partea clubului la care se transferă.

Stire initiala: 

Atacantul nigerian a efectuat testele fizice și este în discuții cu oficialii din Ștefan cel Mare. În contextul actual – Dinamo a rămas fără trei oameni de bază de la mijloc în sus (Gnohere, Rotariu şi Lazăr) -, conducerea “câinilor” e conştientă că e nevoie de întăriri şi s-ar putea să se ajungă la un acord cu Obinna. O spune chiar Dănciulescu, directorul sportiv al clubului.

E adevărat că Obinna a avut o problemă la genunchi mai veche, dar nu e singurul jucător cu astfel de probleme. Poate să joace în continuare fotbal la un nivel destul de bun. Nu a căzut transferul din ce ştiu eu. Mai sunt detalii de pus la punct, se discută cu reprezentanţii clubului nostru. Să vedem dacă ajungem la o înţelegere. Din datele pe care le am eu, sunt şanse mari să-l facem şi pe Obinna“, a spus Dănciulescu pentru Digi Sport.

 

loading...

Lasă un răspuns