Gazdele recunosc: ,,Putem spune ca am avut noroc”

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a terminat la egalitate meciul cu Csikszereda, una din cele mai grele deplasări, în care echipa noastră ar fi trebuit să obțină toate punctele puse în joc.

A fost un final frustrant, în care Dinamo a avut ocazii uriașe pe final de meci, dar plecăm doar cu un punct și cu speranța că vom putea lega câteva victorii în rundele următoare, astfel încât să urcăm în clasament.

Evoluția bună a partidei a fost remarcată și de antrenorul gazdelor, Francisc Dican, care a recunosc pentru site-ul oficial al ciucanilor faptul că au avut și o doză de noroc:

,,A fost un meci foarte dificil, mă așteptam la acest lucru. Prima repriză a fost mai echilibrată, în partea a două am încercat să ieșim mai mult la joc, să atacăm și oaspeții au fost foarte periculoși pe contraatac. Putem spune că am avut și noroc la ocaziile lor.

Ne-a lipsit încrederea, am avut toate premisele pentru acest meci, suporteri, meci transmis la TV, dacă nu te bucuri de joc acum, nu știu de ce mai ai nevoie pentru a juca fotbal, pentru a da totul. Vom vedea la final când se va trage linie cât de important este acest punct, dar cred că da, punctul este valoros. Trebuie să câștigăm următorul meci”, a spus Dican pentru site-ul oficial al celor de la Csikszereda.

FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Kovács Márk, Kelemen Dávid, Apro Claudiu – Gál-Andrezly Péter, Kovács Lóránt (Mickaël Panos, 65.), Veres Szilárd, Paul Pârvulescu (Ivanovici Petre, 15.) – Omar El Sawy (Suciu Toni, 84.), Jelena Richárd, Soufiane Jebari (Marvin Schieb, 84.) Antrenor: Dican Ferenc
Dinamo: Oncescu Denis– Rodrigues de Moura Gabriel, Giafer Deniz, Patriche Răzvan Bogdan, Amzăr Costin (Alin Şerban, 79.), Bena Quentin Alexandre – Iglesias Gago Daniel, Gorla Larrucea – Ghezali Lamine, Alexandru Pop (Buhăescu 58′), Bani Mustafa Andrei Ahmed  Antrenor: Ovidiu Burcă

loading...

Lasă un răspuns