AcasăStiri DinamoGaz Metan depunctată oficială! Medieșenii au trecut sub noi în clasament

Gaz Metan depunctată oficială! Medieșenii au trecut sub noi în clasament

Cei de la Gaz Metan Mediaș au primit astăzi o lovitură dură în urma deciziilor luate de comisia de disciplină din cadrul FRF.

În total, conform deciziilor anunțate în cadrul ședinței din 23 februarie, Gaz Metan a pierdut câte 2 puncte pentru fiecare datorie:

,,În baza art. 85 din RD coroborat cu art. 24 lit. C pct. 1 lit. b din Regulamentul privind Statutul și Transferul Jucătorilor de Fotbal sancționarea CS Gaz Metan Mediaș cu interzicerea dreptului de a transfera și/sau legitima jucători în calitate de club cesionar și scăderea de puncte asupra celor acumulate în campionat de echipa de categoria cea mai ridicată – depunctare 2 puncte pentru perioada 04.02.2022 – 18.02.2022

Comisia a acordat termen în data de 09.03.2022, ora 15.00, dată la care clubul debitor să prezinte dovada plății față de creditorul Teja Mihai Răzvan pentru a evita în continuare depunctarea;” a fost anuntul FRF.

Același lucru a fost valabil pentru Eusebiu Tudor, Mircea Diaconescu și Ioan Mărginean

Suporterii dinamoviști așteaptă o decizie astăzi și în cazul lui Irobiso, atacant înțeles cu Dinamo, care așteaptă o decizie a comisiei pentru a deveni liber de contract și pentru a putea semna cu Dinamo

Venit anul trecut la Gaz Metan Mediaş, de la Varzim, Irobiso e cotat la 250.000 de euro, a jucat 21 de meciuri în acest sezon, a marcat două goluri şi a oferit trei pase decisive în tricoul medieşenilor.

,,Nu am creat noi situația asta, sigur am profitat de această situație, este o oportunitate de care încercăm să profităm, noi și alte echipe. Am adus jucători care aduc plus în echipa noastră, sunt jucători de Liga I, de care avem nevoie. Aveam nevoie în atac, dacă vine și Irobiso, Morar a venit, ne-am întărit într-o zonă în care suferea foarte tare echipa. Irobiso, dacă îl dă Comisia liber, vine. El nu a făcut o reziliere cu Mediașul” Iuliu Muresan

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare