Gane se gandeste doar la victorie! Ce jucatori sunt indisponibili

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregateste de partida cu Astra Giurgiu, meci extrem de important in perspectiva sanselor echipei noastre de a mai putea spera la o clasare pe locul 6, la finalul sezonului regulat.

Echipa antrenata Ionel Gane va efectua in aceasta dupa-amiaza, in cantonamentul de la Saftica, ultima sedinta de pregatire inaintea deplasarii la Giurgiu pentru meciul de campionat cu Astra, programat duminica, la ora 20:30, pe stadionul “Marin Anastasovici”. Gane a spus pe ce jucatori nu se poate baza in meciul in care spera sa obtina un nou succes in campioant, dupa o pauza de trei runde, timp in care Dinamo a pierdut doua meciuri si a remizat cu Sepsi:

“Este un moment important pentru a incepe sa castigam puncte. Am trecut de jumatatea returului, mai sunt 7 etape de disputat, mai sunt doar 21 de puncte in joc. Intalnim o echipa din aceeasi zona a clasamentului, Astra cu problemele ei, noi cu ale noastre.

Trei dintre atacantii nostri, Nemec, Blejdea si Moldoveanu, nu vor face deplasarea la Giurgiu din cauza problemelor medicale, dar sper ca echipa sa regaseasca drumul spre gol”, a declarat tehnicianul dinamovist pentru site-ul oficial al clubului.

7 etape au mai ramas de jucat in acest retur de campionat. Dinamo Bucuresti va disputa patru meciuri in deplasare, cu Astra Giurgiu, FC Voluntari, Politehnica Iasi si CFR Cluj, urmand sa joace trei partide pe teren popriu, cu Viitorul Constanta, FC Arges si Academica Clinceni.
26 de puncte a adunat Dinamo Bucuresti in Liga 1, 7 victorii, 5 remize si 11 infrangeri, golaveraj 23-26.
Astra Giurgiu are 25 de puncte.

loading...

Lasă un răspuns