AcasăStiri DinamoGălățenii s-ar mulțumi și cu un egal: ,,Un punct nu ar fi...

Gălățenii s-ar mulțumi și cu un egal: ,,Un punct nu ar fi rău”

Dinamo se pregătește de meciul cu Oțelul Galați de pe teren propriu, un duel foarte important pentru echipa noastră, care se poate apropia la un singur punct de locul care asigură promovarea directă.

Dinamo se pregătește de meciul cu Oțelul Galați de pe teren propriu, un duel foarte important pentru echipa noastră, care se poate apropia la un singur punct de locul care asigură promovarea directă.

Meciul este important și pentru oaspeți, deoarece Oțelul este echipa pe care o urmărim în lupta pentru promovare, care s-ar mulțumi și un rezultat de egalitate, după cum au declarat prin vocea unui jucător de bază.

François Yabré, 31 de ani, integralist la Oțelul Galați, așteaptă cu încredere confruntarea de vineri, cu Dinamo, de pe ”Arcul de Triumf”, și spune că gălățenii țintesc promovarea directă.

9 echipe a adunat jucătorul din Burkina Faso în carieră: Mjondalen, Strommen, Kongsvinger, HamKam, Mjolner, Luceafărul Oradea, Viitorul Tg. Jiu, Aerostar Bacău și Oțelul

„În play-off, fiecare joc este o finală, de aceea avem în gând doar ideea de a învinge. Dar și dacă vom obține un punct nu ar fi rău, în condițiile în care jucăm în deplasare, contra unui adversar important. Vrem să evităm dubla de baraj, să promovăm direct, pe acest obiectiv ne focusăm. Să fiu sincer, nu-i știu foarte bine pe jucătorii lui Dinamo fiindcă nu i-am urmărit.

Vom face cunoștință cu ei, mai bine, cu ocazia analizei video. Știu câteva nume de la Dinamo, am câțiva amici la echipa „câinilor”, Alexandru Pop și Alin Buleică. Pentru mine, cel mai important este să văd Oțelul pe unul dintre primele două locuri! În rest, poate fi oricine pe cealaltă poziție promovabilă”, a comentat François pentru Gazeta Sporturilor.

,,Este un meci important, acesta cu Dinamo, nu aș spune crucial, dar este important pentru ceea ce va urma. În Cupă, am remizat cu FCSB, în campionat tocmai am învins CSA Steaua, vom încerca același lucru și cu un alt nume mare din România, Dinamo.”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare