AcasăStiri DinamoGabi Torje și-a găsit echipă

Gabi Torje și-a găsit echipă

Gabriel Torje pare ajuns la final de carieră și va evolua în România în acest sezon, dar nu în primul eșalon.

Gabriel Torje a semnat cu Concordia Chiajna. Fostul dinamovist a ales să înceapă o nouă aventură la o echipă din eșalonul secund al fotbalului românesc.  Fostul dinamovist Gabriel Torje a ajuns în lotul celor de la Concordia Chiajna, după ce a fost legitimat, pentru ultima dată, la formația turcă Genclerbirligi. Jucătorul de 33 de ani a semnat un contract valabil pe un sezon cu echipa antrenată de Erink Lincar.

BUN VENIT, GABRIEL TORJE!

Clubul Sportiv Concordia Chiajna si Gabriel Torje au semnat un contract valabil pana la data de 30.06.2024. Acesta a venit la clubul nostru din campionatul Turciei de la Genclerbirligi.

Gabriel Torje a bifat in CV echipe precum Politehnica Timisoara, Dinamo Bucuresti, Farul Constanta, Udinese, RCD Espanyol Barcelona, FC Granada, Konyaspor, Osmenlispor, Karabukspor, Sivasspor, Bandirmaspor si Ankaraspor.

Mijlocasul in varsta de 33 ani, a adunat in tricoul echipei nationale a Romaniei, 57 de selectii, reusind sa inscrie 12 goluri. Clubul nostru ii ureaza BUN VENIT si ii doreste sa aiba parte de evolutii excelente in tricoul „vulturilor verzi”, alaturi de colegi si staff-ul tehnic!”, au postat oficialii clubului

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare