Foarte multe absențe pentru meciul cu CFR

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo o întâlnește pe CFR Cluj în ultimul meci din sezonul regulat și echipa noastră vrea să facă o surpriză pe terenul campioanei.

Misiunea se anunță una aproape imposibilă, mai ales că avem și foarte multe absențe în lot, după cum a anunțat Flavius Stoican în cadrul conferinței de presă:

FLAVIUS STOICAN: ,,Ultimul meci din acest campionat, întâlnim campioana României, chiar dacă avem mulți accidentați, mergem încrezători să facem o partidă bună. Nu ne va fi ușor, dar am încredere că prin atitudine, determinare, dorința, putem să facem un meci bun. Rămâne de văzut ce se va întâmpla după această partidă.

Sunt multe probleme de lot, cred că o echipă întreagă, notasem aici, Cristiano, Mihaiu, Ivanovksi, Matei, Ivanov, Patriche, Răuță, Jovanovic, Rodriguez, Grigore, Azankpo și Tomozei. Cu toate astea, cei care au jucat mai puțîn, trebuie să arate că merită să îmbrace tricoul de titular.

Nu pot să îmi dau seama de ce sunt atâtea accidentări, Grigore are entorsă, Jovanovic la spate, Ivanov la genunchi și lista poate continua. Meciul cu Rapid a lăsat urme destul de adânci, rămâne ca cei care vor intra pe teren, să facă o partidă mare. Să ne concentrăm pe cei care suntem apți. Cu moralul stăm mai bine, dacă avem și rezultate în urma unui joc bun. Cu Sepsi am făcut o partidă consistentă, am plecat învinși, nu este o stare de bucurie, ca și joc, că și consistență, suntem pe un drum bun.

,,Până se va demola stadionul, sunt convins că o să dureze mai mult decât ne dorim, aș vrea să se întâmple în câteva luni. Am rămas la urmă și așteptăm acum, nu depinde de noi, probabil sunt alte lucruri care trebuie făcute pas cu pas”.

FLORIN RĂDUCIOIU:  ,,Ce poate fi mai stimulativ decât un meci cu echipa campioană a României. Într-adevăr, e ultimul meci, jucăm împotriva campionilor. În fotbal, am trecut prin multe, nu se știe niciodată, avem multe absente, campioantul nostru este altul, va începe de săptămâna viitoare. Cei care vor intra trebuie să își facă datoria, să joace, fără niciun complex, e un meci împotriva campioanei”

loading...

Lasă un răspuns