Florescu înscrie în liga secundă.

Uncategorized

Datorita situației dificile pe care Dinamo a traversat-o în acest start de sezon, alb-roșii au un singur jucător imprmutat în ligile inferioare.

Andrei Florescu, jucătorul împrumutat de Dinamo după ridicarea interdicției pentru transferuri, a reușit înscrie astăzi un gol important pentru Metaloglobus în meciul contra celor de la Poli Timișoara. Introdus după pauza, Florescu a reușit aducă echipa gazdă în avantaj după o acțiune a lui Herea. Metaloglobus a învins Poli Timișoara cu 4-1.

LPF a anunțat programul următoarelor runde din Liga I.

Mesaj ferm: ,,Să castige Dinamo”

” Să câștige Dinamo! Nu contează în ce ipostază sunt echipele în clasament, cred că mereu un derby este diferit și se poate întâmpla orice. Există un surplus de adrenalină, o motivație in plus in fiecare meci de genul acesta și sper sa fie un meci frumos și să câștige Dinamo.

Sincer, sunt curios cum arată toate achizițiile noi, atât la fcsb cât și la Dinamo, de asemenea sunt curios la ce nivel fizic sunt, cât de mult poate să-și ajute fiecare echipa și aș vrea să fie un meci frumos cum nu a mai fost demult. Cred că a trecut ceva timp de când nu a mai fost un derby atât de frumos.

Sper să fie stadionul full. Cea mai frumoasă amintire pe care o am în derby-ul cu fcsb a fost cea în care am marcat în minutul 96. Este unul dintre cele mai importante trei goluri ale mele din toată cariera mea de până acum. Deoarece am marcat în ultimul minut, este împotriva lor și este golul datorită căruia ei au pierdut campionatul și noi am intrat în lupta la titlu.

Ne-am ajutat pe noi în momentul acela decât să îi încurcăm pe ei. În primul derby aveam emoții, nu am dormit vreo două nopți înainte de meci, eram emoționat. Știam că va fi o atmosferă incredibilă, am jucat și pe Dinamo, în cupă. Cel mai bun transfer făcut de Dinamo este Dario Bonetti! Este omul potrivit la locul potrivit și cu toți jucătorii buni pe care i-a primit, cred că poate să facă o echipă care să intre în play-off. ” a declarat Hanca pentru Prosport.