Filip a dat-o in bara si in Croatia

Stiri Dinamo

Scris de:

Steliano Filip a plecat de la Dinamo in iarna trecuta la Hajduk Split si fundasul stanga credea ca formatia croata va fi o rampa de lansare catre fotbalul din Vest. 

Insa experienta lui din Croatia nu este deloc cum se astepta. In sezonul trecut a evoluat extrem de putin si chiar se punea in discutie o eventuala plecare a lui in vara, o posibila destinatie fiind Legia Varsovia. Insa, Filip a ramas la Hajduk.

Dupa un start de sezon in care era mai mult rezerva, Filip a inceput sa joace si a avut o serie de 6 meciuri in care a fost folosit. Dupa infrangerea de pe teren propriu cu Osijek, Filip nu a mai prins nici macar banca de rezerve, fiind si in Croatia tinta criticilor. Dar ultimele vesti nu sunt deloc bune. Presa croata a publicat mai multe imagini de la o petrecere a jucatorilor lui Hajduk, unde trei dintre cei mai criticati jucatori consuma alcool, fumeaza si joaca poker.

E vorba despre Stipe Vucur (26 de ani), Andre Fomitschow (28 de ani) si Steliano Filip, care nu erau vazuti oricum cu ochi buni de antrenor. Si fanii i-au taxat pe cei trei, mai ales ca petrecerea celor trei a venit cu doua zile inaintea derby-ului de sambata cu Dinamo Zagreb. Presa croata scrie ca cei trei vor fi pedepsiti de club. Dar la cum se prezinta situatia, nu pare sa aiba sanse sa mai ramana la clubul croat.

Steliano Filip a avut astfel de momente si in tricoul lui Dinamo, episodul Piatra Neamt este deja cunoscut, pentru ca a fost un moment extrem de discutat si Steliano Filip a fost tinta criticilor dupa acel episod in care au mai fost implicati alti 5 jucatori. Totodata, trebuie sa recunoastem faptul ca dupa plecarea lui Filip, Dinamo nu a reusit sa gaseasca un inlocuitor pentru postul de fundas stanga, au fost incercati acolo mai multi jucatori, dar niciunul nu a oferit randament. Dupa ce Vlad Olteanu si Sergiu Popovici nu au reusit sa se impuna, Dinamo l-a adus pe Naser Aliji, component al nationalei Albaniei, dar acesta este la recuperare in Elvetia si nu se stia daca va juca vreodata pentru echipa noastra, in ianuarie se va verdictul in cazul sau. 

loading...

Lasă un răspuns