FCSB 2 A Clinceni – DINAMO: A treia înfrângere în amicale!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are programat astăzi un al treilea meci amical în perioada de pregătire, înainte de sezonul 2022/2023.

Dinamo este una dintre cele mai nepregătite echipe pentru stagiunea următoare, cu un lot mult schimbat față de sezonul anterior, în care echipa noastră a retrogradat, Dinamo se confruntă cu multă incertitudine. Nici măcar un antrenor principal nu avem, iar echipa nu pare a avea forța necesară, în momentul de față, pentru a se putea bate la promovare.

Ultimul meci amical, de la Slobozia, a fost un alt semnal de alarmă, în condițiile în care echipa noastră a pierdut cu scorul de 5-0, împotriva unei divizionare secunde, iar minusurile din joc sunt absolut evidente. Dinamo va disputa astăzi un nou meci amical.

Inițial ar fi trebuit să jucăm la Slatina, dar Dinamo s-a reorientat și va juca, până la urmă, azi, cu Unirea Constanța, echipa antrenată de Dacian Nastai care va evolua în noul sezon fotbalistic sub titulatura FCSB 2 A Clinceni.

AVEM PRIMUL 11

Esanu, Moura, Tone, Dudea, Amzar, Nelut Rosu, Iulian Rosu, Bordusanu, Cretu, Lazar, Tira

Rezerve: Fara, Oncescu, Buleica, Dragomir, Demci, Zamfir, Ionescu, Bani, Florescu, Sutru, Dinu

FCSB Academia Clinceni-DINAMO BUCURESTI: 3-1 (SCOR FINAL)

GOL DINAMO: După o jumătate de ora în care am avut mai mult inițiativa, Dinamo a deschis scorul prin Cătălin Țîră, atacantul ce ar putea semna în următoarele zile cu Dinamo. Primul gol marcat de Dinamo în partidele amicale.

GOL CLINCENI: După ce Bordusanu a trimis în bară, gazdele au egalat cu un minut înainte de pauză.

Echipa lui Dinamo folosită în partea a doua: Fara – Buleică, Dudea, Dragomir, Demci – Iulian Roșu, Neluț Roșu – Bordușanu, Bani, Lazăr – Dinu

Clinceni trece în avantaj după un penalty comis de Demci, iar gazdele au punctat din lovitură de pedeapsă.

Mitrică face „dubla” după ce a scăpat singur cu Oncescu și a trimis mingea în poartă cu o execuție plasată.

loading...

Lasă un răspuns